SJK: Ein Kessel Krauses, top ten plastické chirurgie a pastýř, který chce být cítit svými ovečkami

Show Jana Krause 2018 (3) - upoutávka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Marta Jandová, plastický chirurg Lukáš Frajer a farář a dokumentarista Jan Hanák. Bavte se ve středu ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který s plným elánem dnes večer doslova doskotačí na pódium, je oblíbená rocková zpěvačka Marta Jandová. „Já jsem se na vás těšila a navíc, když slyším hudbu, tak to se mnou šije,“ říká omluvně hudebnice, která žila šestnáct let v Německu, kde se dokázala se svou kapelou Die Happy úspěšně prosadit. „Řekla bych, že v showbyznysu je to všude stejný, všude jsou šikovný muzikanti a míň šikovný muzikanti, děvčata, která se lepí na ty lepší muzikanty nebo na sportovce,“ shrnuje.

Letos slaví se svojí německou kapelou Die Happy 25 let. Je to málo, nebo moc?

Díky svému dlouholetému pobytu u našich západních sousedů může Marta nejen srovnávat podmínky, ale také těžit ze svých jazykových znalostí, které prý nyní čerstvě, od počátku roku, zúročuje na facebooku ve formě malých jazykových lekcí. A jednu z nich se rozhodne natočit si přímo v Show Jana Krause spolu se svým hostitelem. Ten za to ovšem bude chtít malou protislužbu – aby mu Marta simultánně tlumočila do němčiny jeden vtip, který vzápětí k ohromnému pobavení publika oba skutečně česko-německy odvypráví.

Marta Jandová je také maminkou. Už čtyři roky:

„Můžeme udělat nějaké Ein Kessel Krauses,“ navrhuje zpěvačka, která si stojí za plným zněním svého jména. „Žádný Janda, jednou jsem Jandová a navíc to má příchuť toho východu, aby lidi hned věděli, odkud jsme.“ S Janem Krausem dnes večer Marta Jandová ovšem nebude jen bavit publikum dvojjazyčně, ale také mu názorně předvede, jak si točí do mobilu svoje demáče, kdykoli ji něco napadne. „Jdu třeba na procházku se psy a najednou mě napadne, že jdu večer do Show Jana Krause a začnu si zpívat a pak si to nahraju a ještě do toho přidám tu basovou linku, aby kluci věděli, jaký myslím akordy, a když mám pocit, že ta basa je hotová, tak naznačím bicí.“ Svůj improvizovaný hit U Krause také okamžitě naživo zahraje a zazpívá s kapelou Davida Krause.

Lekce psychochirurgie

Jako další host se divákům představí plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer.

Host hned na začátek se smíchem vyvrátí domněnku Jana Krause, že by příjmení Frajer bylo jeho uměleckým pseudonymem. „To je moje skutečné jméno, ale občas mi ho pacienti komolí na Fešák či Krása.“ O svém oboru – plastické chirurgii – si myslí, že je sice již několik let na velkém vzestupu, ale že bezpochybně existuje i nějaký strop.

Sxpert na změny pohlaví dokáže na lidském těle vyčarovat i zdánlivě nemožné.

Poslechněte si na videu, z čeho se dá také vymodelat například penis a jak dlouhý:

On sám působí nejen na soukromé klinice, ale také v motolské nemocnici, kde podle svých slov provádí složitější rekonstrukční výkony po závažných onemocněních. „Tam jde opravdu o život,“ říká o své práci v nemocnici a snaží se postihnout i smysl estetické chirurgie: „Dá se mluvit také o psychochirurgii. To znamená, že často, když k nám pacienti chodí, mají nějaký problém a pocit, že kdyby vypadali trochu jinak, tak se jim bude v životě dařit malinko líp.“ To se týká kupříkladu transsexuality, kterou popisuje jako nemoc, s níž se člověk narodí. „Tento druh operací má samozřejmě své limity. K ideálu nám chybí ještě tak dvě stě tři sta let nebo genové inženýrství. Tyto rekonstrukce imitují, ale nejsou plně funkční,“ popisuje operatér, který se mimo jiné zabývá právě i změnou pohlaví. A jak by vypadal žebříček top ten v oboru plastické chirurgie? „Hitem jsou standardně implantáty, tedy zvětšování prsou. Teď máme takovou novinku ze zahraničí, což jsou odlehčené implantáty. No a u mužů trend antiagingu samozřejmě také funguje, takže si lze nechat udělat svaly nebo pekáč buchet, existují implantáty do prsou, do zadku i do lejtek.“

Farář dokumentarista

Posledním hostem pak bude, farář a dokumentarista Jan Hanák, který působí na malé venkovské farnosti Bohdalice na jižní Hané. Jeho profesní záběr je velice široký, protože po studiích teologie, žurnalistiky a sociologie se vždy věnoval všem svým oborům – režíroval několik dokumentů a publicistických cyklů, byl rozhlasovým a televizním moderátorem, v Divadle Husa na provázku moderuje Husa Kluby navazující na Kabinet Havel.

„Mně se občas stává, že někdo buď s obdivem, anebo naopak s despektem říká, že kněz a dokumentarista je takové zvláštní spojení a já na to odpovídám, že i na té malé farnosti, kde působím, je to od devatenáctého století jeden spisovatel, novinář či básník vedle druhého. A navíc mám pocit, že to vyprávění příběhů k farářům tak nějak patří. Ale mám i dva kamarády kněze molekulární biology a jednoho jaderného fyzika,“ komentuje svůj status host a dodává, že Bůh je ve všem.

„Tam, kde je pravda, tam ho lze najít.“ Své dokumenty točil podle svých slov o lecčems, ale drtivá většina témat k němu prý přišla sama od sebe. „Novinařina je strašně kreativní záležitost, a když mi bylo devatenáct dvacet, tak mě to bralo a bavilo a navíc přicházely příležitosti, a tak jsem je chytil za vlasy.“ Jaké má pan Hanák vztahy se svým nadřízeným, tedy s brněnským biskupem, čím je pro něj inspirující současný papež nebo jak vidí budoucnost mužů?

To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Dívejte se na další premiérovou Show Jana Krase ve středu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.