Seriály a filmy

8. března 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Adriana údajně koupila auto s přetočenými kilometry!

Přetočené kilometry - Soudní síň

Kdo by si před dvaceti lety pomyslel, že v roce 2017 si budeme muset vybírat z mnoha různých značek automobilů. Že se na auta nebudou muset stát dlouhé fronty před Mototechnou. A že si své vlastní auto bude moct dovolit prakticky každý.

Dnešní realita je taková, že trh s auty doslova kvete. Dokonce i nejméně majetní si můžou dovolit koupit vozidlo. Jenže to má také jeden velký háček. Čím lacinější auto, tím větší by si měl člověk dávat při nákupu pozor.

Adriana Tebatínská je svobodná matka a pracuje jako pokladní v supermarketu. Je svědomitá, pracovitá a právě teď především neochvějně rozhodnutá dosáhnout v soudní síni spravedlnosti. Říká, že pro někoho je možná jenom obyčejná ženská, co se nevyzná v technických věcech, ale pozná, když se z ní někdo snaží udělat hlupáka.

Filip Komaj je jediným majitelem autobazaru. Jeho bazar sice není velký, takže nemůže konkurovat těm nejúspěšnějším, ale jinak prosperuje celkem dobře. A to i přesto, že hospodářství už několik let prochází krizí. Filip kategoricky odmítá obvinění, že Adrianu úmyslně a sprostě podvedl. Kdyby to prý u soudu šlo, od srdce by se zasmál.

Přesně před rokem si Adriana poprvé v životě koupila auto. Hodně dlouho si na to šetřila. Myslela si, že jí v bazaru ochotně poradí. Její zkušenost je však hořká. Má pocit, že Filip dokonale zneužil její nevědomosti. Adriana měla čtyřicet tisíc v ruce a chtěla sehnat něco, co nebude mít moc najeto. Filip jí nabídl vůz s osmdesáti tisíci kilometry. Vzala to. Až pak zjistila, že ve skutečnosti jde o patnáct let starý bourák, který se jí prakticky rozpadl pod rukama.

Filip se ohání šestnáctiletou praxí automechanika a údajně skvělou schopností rozpoznat, v jakém je auto stavu. Ale během soudního přelíčení se začíná čím dál více ošívat. Moc to nepomáhá. Protože když přijdou na řadu svědci, Filip je označený za podvodníka první třídy. Jak to s ním dopadne?

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek