Seriály a filmy

1. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Bývalý vězeň chce vídat své děti

Rodina Beblavých byla kdysi idylická. Otec, matka a dvě děti. Společná domácnost. Společné zájmy. Společná výchova potomků. Ale jednoho dne došlo k nečekanému zvratu. A všechno se změnilo.

Z lásky je nenávist. Ze vzájemné podpory se stalo vzájemné obviňování. A z dětí, které kdysi měly své rodiče rády, jsou děti, které teď jednoho z nich nenávidí.

Elena pracuje v městské knihovně. Je to svědomitá žena, která má ráda ve věcech i ve vztazích pořádek. V kolektivu je oblíbená. Dobré vztahy má rovněž i v rodině. Tedy aspoň v té své.

Henrich momentálně nikde nepracuje. A zřejmě ani brzy pracovat nebude. Teprve nedávno ho totiž propustili z vězení. S tak složitou minulostí se mu bude zaměstnání hledat hodně těžko.

Rozvedli se, když byl Henrich za mřížemi. Dostal se tam, protože podváděl a kradl. Prý proto, aby se rodina měla dobře. Jenže pro Elenu všechno dobré spojené s Henrichem skončilo ve chvíli, kdy ho odvezla policie. Zůstala jenom sžíravá hanba. Elena o Henricha nestojí. Jeho pokusy kontaktovat rodinu bere jako nesnesitelné obtěžování.

Po celou dobu výkonu trestu se Henrich rodině neozval. Důvodem prý bylo to, že za mřížemi to chodí jinak. Děti, které čekaly na zprávu od svého otce, mezitím vyrostly. Elena je prý očkuje proti němu, ale faktem je, že teď už si jeho vlastní děti nepřejí Henricha vidět.

Děti se Henricha dokonce bojí. Je schopný volat jim padesátkrát za den. Fotí si je bez svolení. Teprve třináctileté dceři dokonce napsal nenávistný útočný dopis, ve kterém jí vulgárně nadával. Podobné korespondence se dočkal i šestnáctiletý syn.

Henrich se brání, že to všechno jsou projevy absolutní zoufalosti. Ale Elena je pevně rozhodnutá děti bránit všemi dostupnými prostředky a způsoby. Henrich by udělal cokoliv, aby mohl znovu být se svými dětmi. Jenže co když tím vším, co dělá, ohrožuje jejich budoucnost?

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.