Seriály a filmy

24. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Dostane Petr dceru do své péče?

Petr a Lýdie byli manželé patnáct let. Po rozvodu zůstala jejich dcera Nina v péči své matky. A právě ona je důvodem opětovného setkání exmanželů u soudu. Petrovi se totiž nelíbí, jak Lýdie Ninu vychovává, a proto žádá o její svěření do své péče.

O tom, že mu soud vyjde vstříc, nepochybuje. Podle něho je doba, kdy děti vychovávaly téměř výlučně pouze matky, dávno pryč.

Petr pracuje v administrativě. Je známý konzervativním přístupem k životu. Je katolíkem a víra pro něho hodně znamená.

Lýdie je vedoucí prodejny s kosmetikou. Umí argumentovat, je sebevědomá a čas strávený soudním jednáním povařuje za ztracený.

Kde je, co dělá, s kým se stýká, jak plní svoje povinnosti. Petr tvrdí, že když jde o jejich čtrnáctiletou dceru, exmanželka nic z toho neřeší, protože se o ni vůbec nezajímá. Rozčiluje se, protože Lýdie nechá nezletilou deváťačku chodit na diskotéky a ještě ve vyzývavém oblečení.

Má Petr pravdu, nebo spíš zaspal dobu a o dnešních mladých lidech ani své vlastní dceři vůbec nic neví? Lýdie je přesvědčená o tom druhém. Dokonce si myslí, že celá záležitost je jenom ubohým pokusem o pomstu za jejich rozvod.

Hlavním důvodem rozvodu Petra a Lýdie totiž byla chorobná žárlivost: Petr prohrabával Lýdii věci, protože ji podezříval, že ho podvádí. Vždyť musela nosit jenom spodní prádlo, které jí koupil on! Takto fanaticky omezoval Lýdiinu osobní svobodu. Co když to samé plánuje pro dceru?

Čtrnáctiletá Nina svého otce v poslední době moc nemusí. Pořád se spolu hádají. Petr jí nedávno zabavil plavky, protože mu přišly spíš jako kus nějakého hadýrku, který nezakryje ani půlku prsa. Je schopný si ji v sedm najít a odtáhnout ji za ruku domů, protože už je pozdě. Lýdie navíc tvrdí, že se jí Nina svěřila, že začala mít z otce strach. Takovou bombu už asi nezneškodní ani mimořádně zaujatý svědek, kterému leží v žaludku teenageři „flákající“ se před barákem.

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.