Seriály a filmy

15. března 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Ivan chce snížit výživné na děti na minimální možnou hranici!

Jak je možné, že muži jsou schopní opustit své děti, nestarat se o ně a nebrat na ně žádné ohledy? Nadělila jim snad příroda slabší rodičovský instinkt než ženám?

Nebo je snad v případě otce, který dělá všechno pro to, aby se o své děti nemusel starat, ve skutečnosti na vině jeho pokřivený charakter? Anebo mohou existovat jiné, objektivní, důvody, proč ten, kdo děti zplodil, tvrdí, že je nad jeho síly dostát svým povinnostem?

Ivan tvrdí, že je bez práce, bez příjmů a bez sebemenší možnosti to změnit. Často a rád se lituje, protože je přesvědčený, že si lítost zaslouží. I teď tvrdí, že je mu to opravdu líto. Ale podat návrh na snížení výživného na své dvě nezletilé dětí prý opravdu musel.

Jana pracuje v trafice, aby se mohla plně přizpůsobit svým dětem a dobře se o ně postarat. Taková práce ji moc nebaví, ale na sebe už dávno nebere žádné ohledy. Děti jsou pro ni na prvním místě. Ivanův návrh je v jejích očích tak nehorázný, že ani nedokáže slovy vyjádřit, co si myslí. Je to podlost.

Ivan a Jana jsou rozvedení asi šest měsíců. Jejich synovi je devět a dceři sedm let. Ivan by chtěl, aby soudkyně rozhodla v jeho prospěch a snížila výživné na obě děti na minimální možnou hranici. To znamená jenom ubohých pár stovek. Ví, že to jeho bývalé manželce nebude stačit, ale jenom zoufale krčí rameny. Jako by ani nebyl chlap, jenom hromádka neštěstí. Říká, že už skoro nemá co do pusy.

Je pochopitelné, že Jana skřípe zuby. Z toho, co vydělá, jí sotva zbývá na jídlo. Ivan měl prodat jejich starý byt a vyplatit ji, ale to se dosud nestalo. Jejich předchozí soužití bylo těžké a vždycky se točilo kolem toho, že Ivan je lhář.

Jana věří, že soud pochopí, jaký je Ivan prevít. Jak soudní přelíčení graduje, situace se skutečně zamotává čím dál víc, až se Ivan dostává na konec slepé uličky. Jak to s ním dopadne?

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.