Seriály a filmy

2. ledna 2017 10:15

Gabriela Gabrielová

Drama v Soudní síni je autentické a syrové

Nový pořad televize Prima je inspirovaný skutečnými případy slovenské justice.

Soudní síně jsou plné lidských dramat. Ta nejzajímavější zachycuje pořad Soudní síň s inscenovanými soudními procesy, které se inspirovaly skutečnými případy slovenské justice.

Scenáristé si vybrali těžké případy a často do nich promítli vlastní špatné zkušenosti. Syrovou autentickou atmosféru podtrhuje také to, že v pořadu záměrně vystupují výhradně neherci bez zkušeností s účinkováním před kamerou. Role soudců a právních zástupců naopak obsadili profesionálové z právnického oboru.

Na televizní obrazovku si našly cestu sousedské spory, dopravní nehody, rozvody, boje o děti, pracovně-právní spory a trestné činy. Diváci mají díky pořadu Soudní síň jedinečnou příležitost vyslechnout argumenty obou stran a po vynesení rozsudku zvážit, jestli by na místě soudce rozhodli stejně.

V Soudní síni se řeší údajně záměrné těžké ublížení na zdraví, šikana mladšího sourozence, která má probíhat s tichým souhlasem nevlastního otce, manželské problémy nebo nárok na vrácení peněžního daru. Prvních pět dílů Soudní síně přináší širokou škálu dramatických případů. V sázce je vždy mnoho, a tak jsou emoce vypjaté. Většinou není jednoduché rozhodnout, která ze stran sporu je v právu.

Pondělí

Rozvedený otec téměř dospělého dítěte z prvního dílu už několik let bojuje s bývalou manželkou. Má zdravotní problémy, nemůže pracovat, žije sám a nemá žádné peníze. Manželka o jeho nemoci ví. Přesto mu nadále způsobuje problémy, protože jeho problémy vidí jinak.

Úterý

Autoritativní bývalá hlava rodiny se střetává s agresivním synem v druhém dílu. Otec po rozvodu zanevřel na celou rodinu, jediný syn byl výjimkou. Když potřeboval pomoct, otec mu nabídl prostory k podnikání. Ale nabídka časem vyústila ve spory. Ty skončily nehodou a úrazem. Mohlo jít o záměrné ublížení na zdraví, nebo dokonce o pokus o vraždu.

Středa

Třetí díl se zabývá šikanou v rodině a je jako tragická moderní obdoba pohádkového příběhu o Popelce. Mladší Tomáš tvrdí, že mu starší bratr Karel ubližuje, bije ho a ponižuje čím dál drastičtějšími způsoby. Karlův otec, který je Tomášovým otčímem, s tím prý tiše souhlasí a přihlíží. Obvinění však tvrdí, že chlapec je příliš přecitlivělý a celou kauzu si vymyslel.

Čtvrtek

Manželská dvojice Klára a Tomáš ze čtvrtého dílu má dvě děti. Deset let spokojeného společného soužití v poslední době vystřídalo několik měsíců teroru. Manželskou krizi odstartovalo, když Tomáš poprvé Kláru uhodil. Klára tvrdí, že se z manžela stal arogantní chlap. Začala se ho bát. Tomáš se brání, že za jejich spory ve skutečnosti stojí třetí osoba.

Pátek

V pátém dílu jde o peníze. Terezie vede spor se zetěm Romanem o peněžní dar, kterým mu v dobré víře pomohla na začátku podnikání. Jenže Roman se později stal černou ovcí rodiny, nezodpovědným otcem a dokonce násilníkem. Proto se Terezie rozhodla, že chce svůj dar nazpět.

Soudní síň vysílá televize Prima od 2. ledna každý všední den před pořadem Prostřeno.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.