Seriály a filmy

7. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Kdo chce zabít matku?

Každá matka by zřejmě byla šťastná, kdyby se její dcery doslova praly o to, která se o ni bude starat. Ale pětasedmdesátiletá paní Ľjuba už z toho velkou radost nemá.

Trpí totiž Alzheimerovou chorobou a je právně nezpůsobilá. Za snahou pečovat o ni se navíc ve skutečnosti skrývá touha získat její byt.

Jak skončí spor dvou na smrt znepřátelených sester? Přežije to nakonec jejich matka bez vážnější újmy? V tomto případu ze soudní síně jde opravdu do tuhého.

Luisa pracuje jako sekretářka v malé firmě. Nevydělává moc. Ale přesto si žije nad poměry díky tomu, že její manžel podniká.

Gabriela je bezdětná a svobodná. Taková stará panna. Živí se jako překladatelka z němčiny. O nemocnou matku pečuje už téměř deset let.

Matce jde o život! Aspoň to tvrdí Luisa, která obvinila Gabrielu z toho, že s bytem nakládá tak, jak si jejich nemocná matka vysloveně nepřeje. Gabriela je podle ní snad šílená. O matku se špatně stará a způsobuje jí ještě větší psychické a zdravotní problémy. Všechno prý dělá jenom ze zištných důvodů. Luisa vidí jediné řešení: matku zachrání, jedině když ji dostane do svého opatrovnictví.

Ale je to řešení správné? Gabriela brání Luise v návštěvách. Dveře neotvírá, na klepání nereaguje. Luisa totiž naposledy ztropila tak agresivní scénu, že se matka sesypala. Propukla hádka, matka plakala a kvůli stresovému vypětí a nemoci se počůrala. Dokonce musela přijet záchranka. Gabriela tvrdí, že Luisa s manželem chtějí strčit matku do ústavu a byt prodat.

Kdo se bude starat o matku, bude mít také větší právo získat po ní byt. To je oběma sestrám nad slunce jasné. Jenže starat se o vážně nemocnou je hodně těžké. Luisa si myslí, že když se umí postarat o rodinu, nějak zvládne i těžce nemocnou matku. I když s ní nemá tak blízký vztah jako Gabriela, která ji podle ní zneužívá.

Krutá pravda o tom, jak to ve skutečnosti všechno je, vychází najevo, až když přijdou ke slovu svědci. A není to moc pěkná podívaná.

Soudní síň v pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.