Seriály a filmy

23. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Kdo lže? Opravář, nebo zákazník?

Ať už chceme, nebo ne, sem tam musíme v bytech a domech, kde žijeme, sáhnout po různých opravách a úpravách. Jednou je třeba vymalovat, jindy něco zazdít, potom naopak vybourat nebo kachličkovat.

Zkrátka všude tam, kde se žije a bydlí, se i věci a bydlení samotné opotřebovávají. A právě na tom si založil živnost jeden z aktérů dnešního sporu. Otakar dělá drobné opravy a úpravy v bytech. A žaluje svého zákazníka Kristiána, že mu za práci řádně nezaplatil.

Otakar je majitelem společnosti s ručením omezeným. Různou formou zaměstnává různé mistry. Jak prohlašuje, specializuje se na to, co nikdo jiný nechce dělat: menší opravy v bytech a domech. Poukazuje na to, že stát neustále mluví o tom, jak je potřeba chránit malé živnostníky a podnikatele. Otakar je malý podnikatel a je tedy zvědavý, jak to bude v praxi. Doufá, že soud prokáže, že pravda je na jeho straně. Nechce nic víc než spravedlnost.

Kristián je otcem tříletého a ročního syna. Pracuje jako vedoucí výstupní kontroly v nejmenovaném sklářském podniku. Je to zodpovědný a v jádru velmi dobrý člověk. Otakar je podle něj podvodník. To, co mu zaplatil, je za všechno, co u něj doma podvedl, i tak moc. Kristián hned na začátku sebevědomě prohlašuje, že se v žádném případě nehodlá dohodnout na dalším placení. Jenže soudkyně vzápětí jeho skálopevným rozhodnutím poněkud otřese: to už musí nechat na ní.

Bylo nutné opravit koupelnu. Oba se předem dohodli, co se bude dělat a na kolik to přijde. Jenže Kristián si, aspoň podle Otakara, pak začal vymýšlet. Přidával další a další úkoly, a tak se práce nejen pořádně protáhla, ale i prodražila. Kristián však tvrdí, že ho Otakar ke všemu dokopal.

Do tuhého začíná jít, když přijdou ke slovu svědci. Kristián totiž není jediný Otakarův zákazník s tragicky špatnými zkušenostmi. Chaos, opakované stavění a bourání, protahování termínů a nafukování ceny… tady opravdu něco nehraje.

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.