Seriály a filmy

31. ledna 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Má Jan místo mozku puk?

Lidé by se v manželství neměli vzdávat všech koníčků. Ani zapomínat na své sny. Vždyť dobrý manžel či manželka v klidu své polovičce zájmy toleruje. Co ale dělat v případě, že to jeden z manželů začne se svým koníčkem přehánět?

Jan se po třicítce rozhodl, že dožene to, co v dětství a pubertě nemohl. Tedy, že se bude věnovat amatérskému hokeji. Ale na vysoce profesionální úrovni. Pracuje jako manažer na ministerstvu školství. Nikdy neměl velké sebevědomí. Získal ho, právě až když vzal do ruky hokejku. Nedokáže pochopit, proč to jeho manželce tolik vadí.

Ale Lýdie má nervy nadranc. Pochází z venkova a žije s rodinou v satelitním městečku. Tam pracuje jako prodavačka. Přestože Jana zná od dětství, teď tvrdí, že ho nepoznává.

Manželé jsou už devět let. Mají spolu dvě nezletilé děti: šestiletou Julii a osmiletého Davida. Lýdie má pocit, že se Jan zbláznil a místo mozku má puk. Hokeji propadl před dvěma lety a od té doby je to s ním k nevydržení. Všechny peníze narval do sportu. Na rodinu, které už nic nezbývá, kašle. Lýdie se proto chce nechat rozvést, žádá svěření dětí do své péče a alimenty.

Janovy výdaje na hokej dosahují výše osmi až desíti tisíc měsíčně. Se splátkami hypotéky a výdaji na dvě malé děti to nejde moc dohromady. Peníze naspořené na společnou rodinnou dovolenou u moře dokonce utratil za vlastní výlet na finále Stanley Cupu v Americe. Přestože dcera trpí atopickým ekzémem a pobyt u moře by jí pomohl.

Lýdie vypadá na první pohled naprosto zdrcená. Přesto nepůsobí jako někdo, u koho by láska přešla v nenávist. Je spíše bojácná. Děsí se, že se někomu z rodiny něco stane. Má strach z Janových hokejových zranění. Chce normálního chlapa a normálně s ním žít. Jan o tom neví nebo nechce vědět. Uvědomí si to za pět minut dvanáct přímo v Soudní síni? Ale není už pozdě?

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.