Seriály a filmy

17. března 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Magdina tchyně se prý zbláznila!

Bláznivá tchýně - Soudní síň

Vztahy mezi snachami a tchyněmi bývají málokdy ukázkové. Spíš platí opak. Jenže vztahy mezi Magdou a její tchyní Tamarou se měly rapidně zhoršit až poté, co Magdě zemřel manžel a Tamaře syn.

Ani jedna se s jeho náhlým odchodem neuměla vyrovnat a místo společného truchlení nastalo vzájemné osočování.

Magda vidí příčinu tohoto stavu jednoznačně: její tchyně se prý zbláznila. Tamara však tvrdí opak a obviňuje Magdu, že ji chce oškubat o poslední peníze. Kdo má tedy pravdu?

Magda pracuje na daňovém úřadu a po smrti manžela vychovává sama patnáctiletého syna. Po tragické smrti manžela ji její okolí vnímá jako negativně naladěnou osobu.

Psychický stav tchýně

Tamara byla energická žena plná života, ale smrt jejího syna všechno změnila. Její okolí zvlášť citlivě vnímá prudké změny nálad a nevysvětlitelné chování jako nesmyslné utrácení peněz a podepisování různých likvidačních smluv s nebankovními společnostmi.

Podle Magdy byla tchyně Tamara odjakživa zvyklá na to, že jí syn uhradí jakékoliv výdaje. Dokud byl naživu, daly se Tamařiny excesy řešit. Ale po jeho smrti se všechno zhoršilo: nejen její posedlost nakupováním, kterou pohotově zneužívají prodejci šmejdů, ale i psychický a fyzický stav.

S Tamarou se nedá jednat jako s dospělým, je jako dítě. Je to s ní velice náročné, nejen po finanční stránce, ale hlavně po té psychické. Magda je zoufalá a vidí řešení v tom, že Tamara bude zbavena způsobilosti k soudním úkonům.

Ale Tamara se brání. Přece nevypadá jako nějaký blázen. Naopak si myslí něco hrozného: Magda ji chce dostat do blázince, aby mohla disponovat jejím majetkem. Obhajoba vyrukuje s tím, že se Magda po smrti manžela psychicky zhroutila a ve skutečnosti je to ona, kdo má duševní problémy.

Atmosféra v soudní síni je tentokrát mimořádně napjatá. A co se stane na závěr řízení, zaskočí dokonce i zkušenou soudkyni, která už zažila všechno možné!

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek