Seriály a filmy

10. března 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Matka syna dokonce vyškrtla ze závěti!

Vypadá hrozně - Soudní síň

Za jistých okolností by člověk možná takovou ženu, jakou je Ludmila, politoval. Dvacet let žije sama bez muže. Vychovává syna a protlouká se životem, jak se dá. Tvrdí, že celý svět je proti ní.

Dnes už se proti ní dokonce postavil i vlastní syn, pro kterého se celé ty roky snažila udělat první poslední. Ale co když se Ludmila nedívá na svět ani zdaleka objektivně? Není to celé náhodou trochu jinak? Soud má za úkol najít pravdu v nenávistném sporu mezi matkou a synem.

Ludmila je prodavačkou v trafice na železniční stanici. Má malý plat a často musí pracovat v zimě. Jedinou její radostí je proto sedět doma v teple, pít grog a sledovat oblíbené telenovely. K soudu přichází zhrzená s tím, že ji její vlastní syn Kristián okrádá. Už jí sebral i tu televizi.

Vyškrtnutý ze závěti

Kristián nikde nepracuje. Se svojí vizáží navíc ani nemá šanci najít si pořádné zaměstnání. Ale to ho nijak netrápí, protože má spoustu kamarádů a svůj vlastní svět, kde se cítí šťastný. Jenže jeho matka tam nepatří. Její obvinění s nechápavým výrazem odmítá. Má pocit, že se snad zbláznila.

Vzal mi televizi

„Chlastá, hulí, drogy bere, a hlavně nepracuje a fláká se.“ To jsou hlavní výtky Ludmily vůči synovi Kristiánovi. Ludmile navíc vadí, jak se Kristián obléká, jak je ostříhaný, že má piercing – prostě jak vypadá. Kromě toho Kristián vůbec nepřispívá na domácnost. Nemá z čeho, a ani nechce. Vždyť to není jeho byt, matka ho nechala vyškrtnout ze závěti. Ale že u ní zadarmo bydlí, mu připadá normální.

Kristián prý vzal jenom staré a nepotřebné věci, které vyhodil. Naopak vyrukuje s obviněním, že Ludmila nikdy nebyla dobrá matka a odjakživa je alkoholička.

Beztak jsi opilá

Přímo v soudní síni se ukazuje, že na tom opravdu něco bude. Příčina všech problémů a zřejmě i Kristiánova přístupu k životu tkví v tom, jak se k němu matka chovala, když byl ještě dítě. Otázkou je, jestli to jeho jednání nějak omlouvá.

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek