Seriály a filmy

16. ledna 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Miriam prý chtěla za práci zaplatit sexem!

Někteří ekonomové i historici tvrdí, že se lidstvu dařilo nejlépe v dobách výměnného obchodu a naturálií. Miriam to pochopila po svém a po rekonstrukci podlahy ve svém bytě se rozhodla zaplatit vlastním tělem.

Tak to tedy aspoň tvrdí živnostník Petr, který podlahu rekonstruoval a v Soudní síni žádá po Miriam peníze za vykonanou práci. Miriam tvrdí opak. Chystá se Petra zažalovat nejen za špatně odvedenou práci, ale dokonce i za sexuální obtěžování. Kdo má pravdu v tomto na první pohled jednoduchém případu? Rozhoduje se v novém dílu pořadu Soudní síň.

Petr má už deset let firmu na rekonstrukci bytů. Říká, že ještě nikdy nebyla situace tak špatná pro podnikání v jeho oboru. Lidi buď nemají peníze, nebo když má dojít na placení, i z těch slušných se stávají podvodníci. Petr trvá na své obžalobě. Zdůrazňuje, že není žádná Matka Tereza, aby pracoval zadarmo.

Miriam zná její okolí jako milou osobu, ale s poněkud nereálným pohledem na svět. Povídá se o ní, že nedostatek sebereflexe obvykle vyvažuje zákeřností. Miriam odmítá Petrovo obvinění s tím, že každý by měl dostat zaplaceno jedině za dobře odvedenou práci.

První problémy se objevily ve chvíli, kdy už byla rekonstrukce podlahy hotová. Místo původně domluvené platby v hotovosti si Miriam vyžádala fakturu. Petr s tím neměl žádný problém, fakturu poslal hned druhý den. Ale ani po dohodnuté měsíční době splatnosti žádné peníze od Miriam nedostal.

Jde o šedesát osm tisíc. Petr říká, že to samozřejmě nemohl nechat jen tak, protože to pro něj nejsou malé peníze. Ale Miriam odporuje. Podle ní byla práce odvedená tak neodborným způsobem, že bylo nutné napravit to, co Petr způsobil. Drama graduje přímo v soudní síni, kde Miriam navíc obviňuje Petra z krádeže vzácné čínské vázy. Je jasné, že jeden z nich lže. Ale kdo? Pravda postupně vychází najevo.

Nejzajímavější soudní procesy plné lidských dramat vysílá televize Prima každý všední den před pořadem Prostřeno! v 17.00.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.