Seriály a filmy

17. ledna 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Může za smrt psa veterinář?

Pes je prý nejlepším přítelem člověka. Pro paní Bisákovou byl její jezevčík Lolo víc než přítel. Nahrazoval jí rodinu, blízké, znamenal pro ni doslova všechno. Proto když o něj přišla údajně veterinářovou vinou, rozhodla se bojovat o zadostiučinění u soudu.

Pokud ale čekáte zlomenou starou paní, která bude celou dobu ronit slzy, jste na omylu. Dnešní projednání bude plné emočních výbuchů, hádek a tvrdého boje. I její jezevčík Lolo se bude v hrobě obracet. Elena Bisáková, která pracuje jako brigádnice v prodejně potravin, je přes deset let rozvedená. S rodinou neudržuje v podstatě žádné vztahy. Protože veterinář, ke kterému se psem dříve chodila, svou praxi zavřel, musela jinam. Říká, že nový veterinář zanedbal léčbu a psa jí tím pádem zabil. Teď chce, aby za to tvrdě pykal.

Veterinář Zoltan Grónský si vlastní ordinaci založil teprve nedávno, ale už se mu podařilo získat poměrně velkou klientelu. Žalovanou popisuje jako hádavou, nepříjemnou a konfliktní paní. Tvrdí, že měl od začátku pochyby přijmout ji jako svou klientku. Vinu odmítá. Je přesvědčený, že v ničem nepochybil.

Případ se může jevit jako jednoduchý a rozsudek předem jasný. Zvlášť proto, že se postižená nedokáže krotit a na žalovaného neustále slovně útočí. Žalovaný veterinář si pevně stojí za názorem, že smrt psa způsobilo překrmování nevhodnou stravou.

Ale přelíčení ještě zdaleka není u konce a rychle se komplikuje. Vychází totiž najevo, že na veterináře podali stížnost další dva klienti. Za ošetření zvířat jim účtoval o dvě stě procent vyšší cenu, než jakou má uvedenou v ceníku.

Hádky, vzájemné osočování, osobní útoky, dokonce i vulgární nadávky tentokrát létají ze strany na stranu častěji než obvykle. Na čí stranu se postaví Spravedlnost, když jsou obě strany sporu pevně rozhodnuté nevzdat se bez boje?

Dívejte se v úterý 17.1. od 16:50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.