Seriály a filmy

10. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Otec málem zabil vlastní dceru!

Představte si, že v některých rodinách je dodnes běžné, že rodiče vybírají partnery svým dětem. A pokud ty s tím náhodou nesouhlasí, hned je oheň na střeše. Karel doslova nesnáší nastávajícího své dcery.

Nepříjemně se kvůli němu pohádali. Jejich neshoda vyvrcholila akční honičkou po dálnici, která mohla dopadnout tragicky. Naštěstí skončila „jenom“ autonehodou.

Nikomu se nic nestalo. Karel přesto trvá na tom, aby mu jeho nežádoucí budoucí zeť proplatil škodu na autě. Zdá se, že z celé rodiny je jediný. Smíří se nakonec neoblomný otec se svou jedinou dcerou?

Karel má šedesát let. Je to tvrdohlavý otec a manžel. Pro dceru by udělal první poslední. Ale když přijde na jejího snoubence, Karlova ochota a obětavost bere za své. Přece na něm nebude škodný.

Ivan dělal v mládí hlouposti. Vykrádal auta a zapletl se s drogami. Celý život na to doplácí. Ale dnes už je klidným, rozvážným mužem, který je připravený se usadit. Nic platit nechce. Vždyť auto mají zničené oba a on žádnou náhradu škody nevyžaduje.

Za všechno může nepovedená rodinná oslava. A hlavně Karlova přehnaná reakce. Karel neunesl radostnou novinu o chystané svatbě a očekávaném dítěti. Rozčilený skočil do auta a rychle ujížděl pryč. Nebylo to poprvé. A tak se ho Ivan se snoubenkou snažili dohnat.

Karel za třicet let za volantem nezpůsobil ani ten nejmenší škrábanec. Ivan souhlasí. S tím, že Karel přesně věděl, co dělá, když prudce dupl na brzdy, a hlavně komu tím chce uškodit. Úmyslně ohrozil zdraví i život nejen Ivana, ale i Karlovy vlastní dcery, a dokonce jejich nenarozeného dítěte.

A pak přicházejí ke slovu svědci. Dcera si stěžuje, že otec jí zkazil dětství. Musela všechno dělat tak, jak chtěl on. Dokonce jí do postele cpal syny svých kamarádů! Když se do žalujícího Karla opře i jeho vlastní manželka, přímo na místě se začne schylovat k rozvodu!

Soudní síň v pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek