Seriály a filmy

17. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Potřebuje pomoc psychiatra matka nebo dcera?

Odehnala dceři kluka - Soudní síň

Říká se: malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti. Zdá se, že je to i případ této matky a její dospělé dcery.

Hana je přesvědčená, že její dcera Julie potřebuje odbornou pomoc psychiatra a sama není schopná posoudit, v jakém stav se nachází.

Julie si myslí přesný opak. Pomoc potřebuje matka, která je podle ní odjakživa nemocná na hlavu. Nechutný způsob komunikace dvou žen, které k sobě nikdy neměly příliš blízko, dnes vrcholí právním sporem. V Soudní síni proti sobě stojí matka s dcerou.

Hana je rozvedená. Pracuje jako vedoucí potravin. Je nekompromisní. Ráda poučuje. Má řádně prořízlou pusu. Její dcera Julie je prý psychicky labilní a trpí duševní chorobou. Svým jednáním ohrožuje vlastní zdraví. Potřebuje odpornou pomoc, kterou ale tvrdohlavě odmítá.

Velmi vážné obvinění

Julie je svobodná, momentálně nezadaná slečna. Cítí se unavená z neustálého boje s matkou Hanou. Soudní spor bere jako nehoráznou absurditu. To, že má s matkou špatný vztah a málo s ní proto komunikuje, přece ještě neznamená, že je nemocná a má být nesvéprávná.

Když musí matka stát u soudu proti vlastní dceři, je to skutečně absurdní. Podle Hany však Julie poslední dva měsíce odmítá jíst, a co sní, to hned vyzvrací. Předtím se prý přejídala… jenže Hana si hned na začátku plete pojmy a dojmy, bulimii zamění s anorexií.

Nemožná kráva

Jako hlavní důvod špatného vztahu mezi matkou a dcerou Julie vidí to, že se jí Hana snaží řídit život. Míchá se do všeho, co dělá. Poslední přítel od Julie utekl, protože už to nemohl dál snášet.

Matka Hana se snaží působit dojmem, že má pro všechno jen ty nejlepší důvody. Faktem je, že dceři také bránila ve výběru školy. Julie se vždy musela přizpůsobit tomu, co si matka přála a co si myslela, že je pro ni nejlepší. Rozhořená soudkyně pomalu nestíhá napomínat. A když se dostane ke slovu Juliin otec jako svědek, přijde šok. Padne vážné obvinění ze sexuálního obtěžování!

Sledujte Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek