Seriály a filmy

6. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Povaleč a příživník se nechce rozvést!

V téměř každé průměrné rodině vám potvrdí, že na to, abyste si mohli slušně žít, nestačí jeden příjem. Většinou dokonce nestačí ani dva příjmy.

Pokud si chce rodina dopřát trochu radosti, zážitků a potěšení navíc, musí se dospělí členové domácnosti pořádně otáčet, aby si k běžným příjmům ještě někde něco přivydělali. Ale v rodině Pirošikových je všechno jinak.

Někdo nepracuje, protože se mu nechce. A někomu jinému už s ním došla trpělivost. Skončí tenhle případ rozvodem? Nebo se najde rozumný kompromis a jiné, šetrnější řešení?

Denisa pracuje jako prodavačka v obchodě s nábytkem. I z toho mála, co vydělá, umí dobře uvařit a zabezpečit pro rodinu to nejnutnější. Jenže to nestačí. Hned od začátku stojí před soudkyní se slzami na krajíčku. Říká, že i když je to smutné, pravdou je, že je její manžel příživník, povaleč a zloděj. Proto se chce nechat rozvést.

Koloman je vyučený zedník. Kdysi se o něm říkalo, že má zlaté ručičky. Ale dnes o práci nezavadí. Sám si uvědomuje, že je pro rodinu přítěží. S rozvodem však nesouhlasí.

Jsou spolu osm let. Mají nezletilého syna, kterému je šest. Problémy v jejich manželství přetrvávají už více než tři roky. Vztahy jsou napjaté hlavně proto, že Koloman nemá práci, nijak se neúčastní dění v rodině, ani nepomáhá s vedením domácnosti.

Kromě toho, že přišel po osmnácti letech o zaměstnání a těžce to nese, se zdá, že snad přišel i o zdravý rozum. Začal se bezcílně toulat a nezřízeně pít. Všechny Denisiny pokusy něco změnit drtivě narazily na naprostou lhostejnost. Koloman se lituje a chová se, jako by mu ublížil celý svět.

Navíc má zdravotní problémy. Proto chce, aby ho manželka v těžkých chvílích podržela. Ale zároveň odmítá pomoct on jí. Přece nebude doma dělat „ženské práce“, když má taky nějakou chlapskou hrdost. Myslí, si že stačí, když má ženu a syna rád. To se však teprve ukáže.

Soudní síň v pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.