Seriály a filmy

2. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Problémy s hypotékou

Na začátku to byla velká láska. Pak přišla svatba. A pak zařizování velkého bankovního úvěru na byt. Po čtyřech letech se všechno změnilo. Erika a Jan se rozvedli. Do Soudní síně se však znovu vrátili. Tentokrát kvůli majetku. Úvěr není splacený a objevil se vážný problém.

Kdo bude úvěr platit? Kdo v bytě zůstane? A kdo je komu co dlužný?

Erika pracuje jako produkční v rádiu. Dnes už je znovu zadaná. Má hodně přátel. Všechny problémy řeší radikálně a bez kompromisů. V soudní při se chystá bojovat za svoji spravedlnost.

Jan chtěl vždycky jezdit kamionem. Svůj sen si splnil. Nerad je středem pozornosti. Je spíš nedůvěřivý introvert. Hlavně chce mít svatý pokoj.

Hypotéku si vzali před čtyřmi lety na dva a půl milionu. Erika je od té doby vedená jako dlužník, zatímco Jan jenom jako ručitel. Rozvedli se, protože Jan je pořád na cestách. Ale byt stále využívají oba dva. Erika se obává, že peníze, které by dostala za prodej bytu, nebudou na splacení hypotéky stačit. Chce, aby Jan doplatil polovinu ze zbývajícího dluhu.

Jan se prodeji bytu nebrání, ale nechce už nic platit. Otočí se tam jenom třikrát do měsíce a naplní ledničku. Jinak v bytě bydlí Erika se svým novým přítelem. Jan tvrdí, že veškeré vydělané peníze posílal na společný účet. Tím pádem se podílel na splácení úvěru. Ale krátce po zahájení soudního procesu vychází najevo, že také každý měsíc posílá peníze na spořicí účet své nemanželské dcery.

Jenže zároveň vychází najevo, že prodej bytu už se plánuje. Jan se o tom oficiálně dozvěděl až krátce před vstupem do Soudní síně. Má podezření, že Erika chystá podvod: byt koupí její nový přítel za symbolickou cenu a Jan bude muset doplatit rozdíl.

Soudní projednání se vzápětí dramatizuje ještě víc. Erika čeká dítě!

Jan pomalu ale jistě ztrácí nervy. Erika a její nový přítel Jana nakonec obviní, že během svých návštěv záměrně byt ničí, aby se nedal prodat. Soudkyně má co dělat.

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.