Seriály a filmy

7. března 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Rudolfovi padá dům na hlavu! Může za to soused?

Zničil jsi mi dům - Soudní síň

Na venkově je život pořád ještě jiný než ve městě. Je to vidět i na sousedských vztazích. Zatímco někteří spolu vycházejí a pomáhají si, jiní sousedé si dělají naschvály a čekají na každou příležitost, aby si vzájemně mohli ztrpčovat život.

Ale někdy takové spory nejsou malichernou zlomyslností. Někdy hraničí s velkými problémy, které mohou ohrozit zdraví i život ostatních. Stejně jako v dnešním soudním projednávání.

Rudolf je ve vsi za největšího křiklouna. Křičí, i když to není potřeba. Myslí si, že pravdu má jen ten, kdo má silné řeči. Pracuje v místním zemědělském družstvu jako technik-údržbář. Sousedský spor zatáhl až před soud, protože mu barák padá na hlavu.

Jiří, pokřtěný jako Juraj, je strojní inženýr a pracuje u stavební společnosti. Je to přímý člověk a s kolegy i lidmi ze sousedství se snaží dobře vycházet. Ale v Rudolfově případě to neplatí.

Před rokem a půl se Jiří přistěhoval z města na vesnici. Bydlí přes cestu naproti Rudolfovi. Jiří si nechal vybudovat kanalizaci. Rudolf tvrdí, že následkem stavebních prací je teď jeho dům podmáčený a objevila se na něm trhlina. Škodu vyčíslil na 400 tisíc a ty chce po Jiřím. Jenže Jiří se brání argumentem, že chybu má na svědomí firma objednaná obcí.

Ovšem skutečná příčina možná tkví ještě v něčem úplně jiném. Rudolf je vášnivý kutil a neustále něco buduje. Hlavně na zahradě. Problémy s podmáčením se objevily až půl roku poté, kdy se kopala kanalizace u Juraje. Ale zároveň pouhé tři týdny potom, co si Rudolf na svém pozemku sám postavil automatickou bránu a nový, velkoryse vybavený, altán.

Nejdříve padají ostrá slova. Pak přijdou na řadu svědci, a zazní dokonce i obvinění z úplatkářství. Ale jsou to právě výpovědi svědků, které nakonec vnesou do celého případu jasno. Jak se na takto dramatický soudní spor sluší a patří, vyřeší ho až šokující zvrat v poslední chvíli.

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek