Seriály a filmy

24. ledna 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Ukradlas mi kocoura!

Rozchody mívají v Soudní síni dramatický rozměr. Bouřlivé hádky. Nechutné výčitky. Někdy dojde i na fyzické konflikty. Bývalí partneři si dělají naschvály i po rozchodu. Píšou si nenávistné dopisy. Svévolně si berou věci, které patřily tomu druhému: nábytek, šperky nebo peníze.

Totéž se stalo i Petrovi, kterému jeho bývalá snoubenka ukradla dokonce domácího mazlíčka. Navenek banální záležitost se v Soudní síni rozvinula do absurdní podoby a odkryla skutečnou povahu jednoho z bývalých partnerů v nelichotivé podobě.

Petr je starý mládenec. Pracuje jako profesor biologie na gymnáziu. Okolí ho vnímá jako samotáře, který uvíznul v pasti vlastních návyků. Do Soudní síně vešel s tím, že bývalá přítelkyně už mu nadělala dost problémů. Doufá, že konečně dostane rozum. Nechce se rozcházet úplně ve zlém.

Soňa pracuje jako ekonomka v prosperující zahraniční firmě. Procestovala už skoro celý svět. Před čtyřmi lety se po návratu z Austrálie rozhodla usadit a založit si rodinu.

Petr a Soňa byli čtyři roky pár. Ale jejich vztah skončil rozchodem. Soňa od Petra odešla. Když se odstěhovala z Petrova bytu, odnesla si s sebou i jeho perského kocoura s rodokmenem. Odmítá ho vrátit s tím, že jí je ho líto. Tvrdí, že by Petr terorizoval zvíře stejně jako ji.

Takový rozchod může jednomu zničit život. Ale Soňa bere Petrovy stížnosti jako prachsprosté lži. Brání se, že kocour byl darem, který od Petra dostala jako „přípravu na dítě“.

Postupně vychází najevo, že Soňa na zvíře ve skutečnosti žárlí. Vadí jí, že Petr věnoval zvířeti více času, pozornosti a lásky než jí. Jako by ona byla vzduch. Navíc není schopná odpovědět na žádnou z otázek o speciální péči, kterou perský kocour vyžaduje.

Vzala Soňa kocoura vyloženě naschvál Petrovi? Kdo je autorem křivého tvrzení, že kocour trpí toxoplazmózou? A kde teď vůbec ten kocour je?

Dívejte se v úterý 24. 1. od 16.40 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.