Dejte si do nosu s dalším lehkým menu podle Zdeňka Pohlreicha

Jak říká v upoutávce na další premiérový díl oblíbené kuchařské školy Teď vaří šéf! sám autor receptů: „Jíst lehce, neznamená být kost a kůže.“ S lehkými jídly šéfkuchaře Pohlreicha si dáte pořádně do nosu.

V 9. dílu Teď vaří šéf! se těšte na gastronomické inferno v domácí kuchyni šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha. Tentokrát představí recept na hřebenatky v houbovém vývaru, na zelenou čočku s brokolicí nebo na úžasné italské gelato.

Teď vaří šéf! vysíláme v úterý ve 21.30 na Primě

K snídani šéf vybral omeletu, ovšem jinak, než jak ji všichni známe. Bude se snažit, aby měla co nejméně tuku, který ve vajíčku obsahuje žloutek. Připraví bílkovou omeletu s uzeným pstruhem.

Šéf dále ukáže, jak si doma přepustit máslo, aby se nepřepalovalo.

Chuťovým překvapením budou hřebenatky v houbovém vývaru. Tento recept také nepatří k nějaké každodenní klasice. Uvidíte ale, že nezvyklá kombinace hub a jemného masa mušlí je výtečná. Zde je typ, kde sehnat čerstvé ryby a plody moře.

K obědu nebo jako lehká večeře přijde vhod dušený králík se špaldou. Jak chutně upravit králičí maso, najdete také v celkem šestnácti dalších receptech TADY.

Jako sladkou tečku si Zdeněk Pohlreich vybral italské kávové gelato. Tato oblíbená italská zmrzka je lehká tím, že se nepřipravuje ze smetany, ale z mléka.

Více inspirace do kuchyně a řadu dalších úžasných receptů nejen od Zdeňka Pohlreicha najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH. Právě je na stáncích.

Sdílejte článek
Štítky zdravé jídlo dušený králík Teď vaří šéf domácí kuchyně Zdeněk Pohlreich

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.