Zemřel Tom Petty, zpěvák s nezaměnitelným hlasem. Hudební svět truchlí

Zemřel Tom Petty, zpěvák s nezaměnitelným hlasem. Hudební svět truchlí

Smutná zpráva přišla v noci na dnešek z Kalifornie. Ve věku 66 let tam po nedělní zástavě srdce zemřela hudební legenda Tom Petty. Rockerova rodina podle médií v pondělí rozhodla o tom, aby jej lékaři kvůli beznadějnému stavu odpojili od přístrojů. Frontman kapely Heartbreakers skonal týden poté, co dokončil koncertní turné, které označoval za poslední.

Multiintstrumentalista Petty si získal srdce fanoušků po celém světě díky řadě hitových singlů. Jeho skladby jako Learning To Fly, Mary Jane´s Last Dance či Free Fallin se staly nesmrtelnými a kralovaly nejvyšším příčkám amerických hitparád.

Vedle více než desítky alb s kapelou vydal Petty rovněž trojici sólových desek a koncem 80. let byl jedním ze členů hvězdné skupiny Traveling Wilburys. Spolu s Bobem Dylanem, Georgem Harrisonem či Royem Orbisonem v letech 1988 a 1990 složili a nahráli dvě alba.

Během své téměř půlstoletí trvající kariéry prodal zpěvák s nezaměnitelným hlasem na 80 milionů nahrávek.

Před týdnem ukončená koncertní šňůra završila čtvrté desetiletí Heartbreakers. Petty mluvil o konci skupiny, zanechat muziky však podle magazínu Rolling Stone nechtěl. „Potřebuju něco dělat, jinak mám sklony být doma protivný,“ řekl nedávno časopisu.

Nad Pettyho smrtí již daly najevo lítost hudební osobnosti jako Juliette Lewisová, Courtney Love, Kid Rock či Cyndi Lauperová.

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.