Vraždy v Midsomeru tentokrát mezi králíčky

Vraždy v Midsomeru XIX (4) - upoutávka

Inspektor Barnaby a seržant Winter se vydávají do Belvilla, místa proslulého svojí výstavou králíků. Výstavu nicméně nyní předznamenává vražda místního realitního agenta. Proč musel zemřít? To musí zjistit inspektor Barnaby!

Pod rouškou tmy vypouští realitní agent Seb Huntington zvířata na belvilleském výstavišti před Small Pet Show z jejich klecí na svobodu. Někomu se ovšem tento jeho přístup moc nelíbí a ráno jej Ailsa Bensonová nachází u svého stánku mrtvého, obklopeného králíčky, které propustil na svobodu…

Na místo zločinu přijíždí inspektor Barnaby se seržantem Winterem, aby se setkali s patologem Oliverem Marcetem. Barnaby se dozvídá, že oběť zemřela na bodnou ránu do krku. Když si vyslechnou Ailsino alibi, rozhodnou se vyzpovídat Sebovu rozrušenou přítelkyni Tegan Langtonovou a jejího šéfku, majitelku výstaviště a patronku výstavy Pet Show Delphi Hartleyovou. Ani po jejich vyslechnutí to však nevypadá, že by měl kdokoliv mít zájem Seba zavraždit. Dále se Barnaby s Winterem vydávají za matkou Tegan a zároveň Sebovou šéfkou, majitelkou místní realitní agentury Cleo Langtonovou. Zde se dozvídají, že se Seb snažil přesvědčit Delphi, aby výstaviště prodala. Zájem o to ale neměla.

Jednou z teorií, kdo by mohl být vrahem, je i jeden ze soutěžících, který se mohl pokusit výstavu sabotovat. Vyrážejí proto za majitelem šampióna, který má obhajovat titul, Timothym Bensonem. Jeho alibi ale vrhá stín podezření na jeho manželku Ailsu. Timothy je velmi rozrušen, protože byl unesen jeho milovaný králík Herkules.

Winter nicméně zjišťuje ze Sebova počítače, že to byl skutečně on, kdo chtěl výstavu sabotovat. Podle Barnabyho jej tak evidentně musel zavraždit někdo, kdo mu v tom chtěl zabránit… Ale kdo to mohl být? Delphi, s níž měl Seb spory ohledně prodeje výstaviště? Nebo Tim, kvůli sporu kvůli prodeje domu po jeho rozchodu s Ailsou? To musí inspektor Barnaby rychle „rozlousknout“, vražd totiž začíná přibývat…

Všimněte si

Těsně před vyhlášením nejlepšího šampiona výstavy vyhrává cenu křečík džungarský. Dívka přitom ale drží obyčejnou krysu. Podle tvůrců je to odkaz na legendární britský sitkom ze 70. let Hotýlek a jeho epizodu "Basil the Rat", kde zase zaměňují krysu za křečka.

Vraždy v Midsomeru sledujte v úterý od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.