Propaguje seriál Všemocný braní drog?

Seriál Všemocný, který vznikl po stejnojmenném filmovém úspěchu v hlavní roli s Bradleym Cooperem, vypráví o drogách, které dokážou zapnout mozkové závity naplno. Propaguje seriál užívání drog? Co na to říká hlavní představitel Jake McDorman?

Co uvidíte na Prima LOVE tento pátek v seriálu Všemocný?

Brian zoufale touží po ozvláštnění nudné kancelářské práce, a tak si vezme do hlavy, že chce vlastní kancelář s nápisem na dveřích. Jenže o tom Naz nechce ani slyšet. Jak ji tedy zaujmout? Brian se rozhodne pochytat deset nejhledanějších zločinců, které má v hledáčku FBI. A to vše za pouhých 14 dní. Se skupinou dobrovolníků tak dává dohromady "elitní" tým pátrající po těchto zabijácích. Agent Mike se vydá lapat zločince na Kostariku. Agent Ike za polární kruh, kde se nedopatřením dostane přímo k hledané osobě. Casey se Spellmanem pátrají po vrahovi policistů a James má zase proniknout do sekty, kterou vede nebezpečná manipulátorka. Brian s Rebeccou zatím chytají zločince taky, a dokonce se jim podaří vyřešit případ Lawrence Drakea, který, ač seděl za vraždu své ženy, je nevinen. Ovšem to se dokáže jen s pomocí NZT. U Briana se navíc chystá rodinná večeře. Jen jeho otec není z jeho nové práce úplně nadšený. A proč? Protože Brian mu vždycky říkal pravdu a teď mu zničehonic najednou něco tají. Je načase jít s pravdou ven.

Propaguje Všemocný drogy?

Hlavní postava Brian Finch je obyčejný muž, jenž si jednoho hezkého dne vezme pilulku NZT, která z něj udělá do vypršení účinků dokonalého člověka.

"Jsem dočasným hrdinou, pokud si vezmu prášek, jenž zapříčíní, že můj mozek bude pracovat na 100 procent. V normálním životě je ale Brian Finch v podstatě outsider," vysvětluje Jack MacDorman.

Vypadá to tedy, že drogy z Briana dělají lepšího člověka, což zní jako dost nepopulární a nebezpečná propagace užívání drog. Seriál Všemocný však podle herce upozorňuje také na negativní stránku užívání drog.

"Žádná taková droga na světě rozhodně neexistuje, která by vám nadupala mozek na 100 %. V seriálu jsou ukázány i šílené negativní účinky drog. Herecky jsem si vyzkoušel, jaké to je být úplně zmatený, netušit, co se děje, mít výpadky paměti. Seriál vypráví i tom, jak mají drogy v případě užití na vás neuvěřitelný vliv, aniž byste si to jako uživatel vůbec uvědomoval – kontrolují celý váš život. Drogy Briana sice dokážou dostat do situací, o kterých by se jiným možná ani nesnilo, jenže i Brian je loutkou a snaží se z takové role v životě jakkoliv vymanit. A rozhodně to nebude mít jednoduché," napovídá hlavní hvězda seriálu.

Všemocného můžete vidět na Prima LOVE každý pátek ve 22.00.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.