Jenom hlas nestačí - Dan Bárta je hudební chameleon!

Který interpret z české a slovenské hudební scény má podle vás největší X Factor? Hlasujte v naší soutěži a vyhrajte nový telefon SONY XPERIA. A proč hlasovat pro Dana Bártu?

X-Factor tohoto vášnivého fotografa vážek tkví v jeho pěvecké univezálnosti, schopnosti zazpívat jakýkoliv žánr.

Rodilý Plzeňák začínal ve 20 letech v rockové skupině Alice. Později ukázal, že umí zpívat i swing v projektu Die El. Eleffant?! od nějž pochází zdařilá předělávka písně Jaroslava Ježka Život je jen náhoda s textem Voskovce a Wericha.Dan Bárta si vyzkoušel i muzikál, když v představení Jesus Christ Superstar ztvárnil Jidáše a jen tak z plezíru si střihnul třeba i čistě popový duet s Bárou Basikovou Tam za vodou v rákosí.Kdo má větší X Factor? HLASUJ ZDE a vyhraj nový telefon SONY XPERIA

V polovině devadesátých let ho zlákalo funky, a tak se přidal ke kapele J.A.R., s jejíž částí založil i projekt Sexy Dancers.

Odtud byl už jen krůček k hravému jazzu, který hraje s projektem Illustratosphere..

To ale neznamená, že si Dan nemůže sem tam odskočit do rocku a být s ním zatraceně cool (soundtrack k filmu Snowboarďáci včele se singlem On My Head) nebo třeba do country (Píseň hraboše).

Dan Bárta je hudební chameleón, ale barvy a styly nestřídá nahodile. Z jeho cesty napříč žánry je cítit vývoj a jasný názor.

PS: A jeho poznávacím znamením je i jeho pravá ruka, kterou si při zpěvu pomyslně hledá hlasovou polohu. I to je X-Factor, který si zapamatujete! A navíc po něm v roce 2005 vědci pojmenovali šídlo Gynacantha bartai! :)

Ondřej Těšínský

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.