Jenom hlas nestačí – Xindl X přináší hiphopový folk

Který interpret z české a slovenské hudební scény má podle vás největší X Factor? Hlasujte v naší soutěži a vyhrajte nový telefon SONY XPERIA. A proč hlasovat pro Xindla X?

Že má Ondřej Ládek v sobě X Factor dokazují nejen dvě zkřížená X v jeho uměleckém pseudonymu.

Poté, co vystřílel pár fórů do scénářů k jednomu kultovnímu českému sitcomu (Ozzák by mohl vyprávět), začal (až) v osmadvaceti s kariérou písničkáře.

„Jsem anděl, co tě dostal na povel…“ zněla úvodní slova jeho prvního singlu, který pobláznil celou Evropu 2. Znělo to jako hip hop, ale přitom to byl… folk.Obyčejná písnička s rapovým frázováním – to bylo něco v českém hudebním rybníčku dosud neviděného.

Kdo má větší X Factor? HLASUJ ZDE a vyhraj nový telefon SONY XPERIA Svými texty dokáže skvěle vystihnout životní situace nejednoho (zastydlého) puberťáka (Styky, Morální sex, Zlato), ironicky glosovat problémy dnešní společnosti (Chemie, Láska v housce) nebo se od srdce vysmát českému showbyznysu (Pomeje, Chodník slávy, Televizní vysílání).

I když je z jeho posledních počinů občas cítit prvoplán (Štědrý večer nastal) a silná inspirace někdejšími disko hity (Barbína), silná značka Xindl X to nejspíš ustojí.

v dubnu vydává Xindl X své čtvrté album Čecháček Made a „ozbrojen jamby a trocheji, žene se za další trofejí“ i v rámci aktuálního turné!

Ondřej Těšínský

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.