Jean-Claude Van Damme jako Zástupce velitele

Zástupce velitele - upoutávka

V Moldávii byl poprvé demokraticky zvolen prezident. Ten má však mnoho odpůrců, které sjednotil vojenský separatista Tavarov, jehož jediným cílem je prezidenta zabít. Zachránit ho může jedině Jean-Claude Van Damme. Americký akční film nepropásněte v neděli ve 22.15 na Primě.

Moldávie není známá zrovna jako místo plné adrenalinových dobrodružství. Když tedy do zdejších končin přijede Sam Keenan (Jean-Claude Van Damme) jako nový atašé americké ambasády, je jasné, že bude zapečeno na pěknou řádku přestřelek.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Státeček mezi Západem a Východem je totiž zrovna zaměstnán do občanské války a komunistické bojůvky se neštítí ani obléhání prezidentského paláce. Jean-Claude Van Damme se však samozřejmě rozhodne, že jim předvede to nejlepší ze svých pověstných roznožek.

Obratného Zástupce velitele sledujte v neděli ve 22.15 na Primě!

Možná o Jean-Clauddovi nevíte, že ...

  • Van Damme je Belgičan – a vzhledem k tomu, že je dost možná nejznámějším Belgičanem populární kultury, dostalo se mu přezdívky "Svaly z Bruselu".
  • Od patnácti let se začal účastnit karate zápasů. Mezi lety 1976 až 1980 při nich nasbíral uctyhodných 44 vítězství vůči 4 prohrám!
  • V roce 1982 se Van Damme odstěhoval do Ameriky – cíl měl jediný, stát se hercem. Netrvalo dlouho a spolu s dětským kamarádem Michelem Qissim získali nejprve role komparzistů a kaskadérů. Traduje se například historka, podle níž měl Van Damme původně hrát predátora ve filmu Predátor...
  • Postupně si získával renomé, prorazil však až dekádu po svém příchodu do Států.
  • Od poloviny 90. let s upadající kariérou na Van Damma dopadla tíha stresu. Situaci řeší kokainem, na který si záhy získává návyk. Toho si svého času dopřával za 10 tisíc dolarů týdně.
  • Jinou Van Dammovou závislostí byly ženy – jak jinak ostatně popsat jeho patero manželství, během nichž stihl navíc ještě randit třebas s Kylie Minogue (seznámili se při natáčení Street Fightera). Jeho poslední, aktuální manželství, je přitom se ženou, s níž se předtím už jednou rozvedl...
  • V dnešní nostalgické éře bylo nakonec Van Dammovi vše odpuštěno – brakovité filmy, baleťácké pohyby, kokain i množina manželství. Van Damme si krom povinných stálých direct-to-dvd filmů dnes užívá i slávy se svou epickou roznožkou.

Akční, thriller (USA / Rumunsko, 2006)

Režie: Simon Fellows

Scénář: David L. Corley, Jayson Rothwell

Kamera: Douglas Milsome

Hudba: Mark Sayfritz

Hrají: Jean-Claude Van Damme, Julie Cox, Alan McKenna, Colin Stinton, Razaaq Adoti, Bogdan Uritescu, Garrick Hagon, Bart Sidles, Raffaello Degruttola, Valentin Popescu, Vasile Albinet, Serban Celea, Doru Dumitrescu, Constantin Rogin, Monica Barladeanu, Mihai Dinvale a další.

Sdílejte článek
Štítky film manželství USA Jean-Claude van Damme TV Prima Kylie Minogue Moldávie Julie Cox Monicăi Bârlădeanu Razaaq Adoti