Seriály a filmy

6. srpna 2015 01:00

Iva Kropáčková

Rozvod: Je snazší, když druhý souhlasí. Ale co když nechce? A jak si ulehčit právní martyrium?

Rozvodů je hodně, právníci a soudci tak mají plné ruce práce. A rozpad manželství má i jedno neslavné prvenství v internetové aplikaci na generování smluv - právě o rozvodové dokumenty je největší zájem.

Pokud i vy patříte k těm, kterým manželství neklaplo a chcete podat žádost o rozvod, můžete si náročnou životní situaci ulehčit aspoň tak, že návrh na rozvod nebudete muset řešit s právníkem. Můžete využít internetovou aplikaci GeneratorSmluv.cz, kterou nově najdete i na Prima Rádci. Aplikace funguje už rok a nejvíc pomohla právě lidem, kteří byli postaveni před rozpad manželství.

Dva druhy rozvodů - sporný a nesporný

S rozvodem můžete souhlasit oba, nebo také ne. Pokud s rozvodem jeden z manželů nesouhlasí, budete potřebovat návrh na rozvod sporný. Naopak nesporný návrh na rozvod se využije v situaci, kdy s rozvodem druhý z manželů souhlasí, nebo ke kterému se připojí.

Návrh na rozvod - nesporný

V případě, že druhý manžel s návrhem souhlasí, soud manželství rozvede, aniž zjišťuje příčiny rozvratu manželství, dojde-li k závěru, že shodné tvrzení manželů, pokud se jedná o rozvrat manželství a o záměr dosáhnout rozvodu, je pravdivé a pokud:

  • ke dni zahájení řízení o rozvod trvalo manželství nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí,
  • manželé, kteří jsou rodiči nezletilého dítěte, které nenabylo plné svéprávnosti, se dohodli na úpravě poměrů tohoto dítěte pro dobu po rozvodu a soud jejich dohodu schválil,
  • manželé se dohodli na úpravě svých majetkových poměrů, svého bydlení, a popřípadě výživného pro dobu po tomto rozvodu, přičemž podpisy na této dohodě jsou úředně ověřeny.

Návrh mohou podat manželé společně, nebo ho podá jeden z manželů a druhý manžel se samostatným podáním připojí.

Co ještě bude třeba?

Přílohou návrhu potom bude dohoda manželů o úpravě jejich majektových poměrů, a zároveň návrh na schválení dohody o úpravě poměrů k nezletilému dítěti v případě, že manželé mají nezletilé dítě (tento návrh může být podán současně s návrhem na rozvod - rozvodové řízení ovšem proběhne až poté, co soud schválí dohodu o úpravě poměrů k nezletilému dítěti).

Vše, co potřebujete:

Návrh na rozvod - nesporný

Dohoda o vypořádání společného jmění manželů

Návrh na schválení dohody rodičů o úpravě poměrů nezletilého dítěte pro dobu po rozvodu

Dohoda rodičů o úpravě poměrů nezletilého dítěte pro dobu po rozvodu

Akční nabídka: Pro návštěvníky Prima Rádce jsme připravili speciální akční nabídku: Prvních 100 zájemců od nás dostane kredit 200 Kč na vygenerování právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Návrh na rozvod - sporný

V případě sporného rozvodu není třeba splnit žádnou z výše uvedených podmínek. Manžel, který rozvod navrhuje, musí pouze uvést skutečnosti potvrzující tak hluboký, trvalý a nenapravitelný rozvrat manželství, že nelze očekávat jeho obnovení. Mají-li manželé nezletilé dítě, soud manželství nerozvede, dokud nerozhodne o poměrech dítěte v době po rozvodu manželů. Toto řízení zahájí soud. Co se týče majetkového vypořádání společného jmění, to v řízení o rozvodu vůbec řešeno nebude.

Vše, co potřebujete: Návrh na rozvod - sporný

Akční nabídka: Pro návštěvníky Prima Rádce jsme připravili speciální akční nabídku: Prvních 100 zájemců od nás dostanou kredit 200 Kč na vygenerování právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek
Štítky rozvod smlouva

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 7. 2024

Berani, daří se vám velmi dobře, ale dnes se možná budete cítit soustředěnější než kdy jindy. Cesta před vámi se zdá být jasná a dobře vymezená. Motivovaně očekáváte budoucnost. Možná uvažujete o dlouhé cestě do zahraničí nebo se možná vrátíte do školy, abyste získali vyšší vzdělání. Dnešní den je vhodný k tomu, abyste prozkoumali a dokončili své plány.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.