Příběh Olgy (34): Jsem zamilovaná do manžela nejlepší kamarádky

S Terezou jsme kamarádky od základní školy. Na střední škole jsme se staly nerozlučnými přítelkyněmi. Přísahala bych, že nás nic nerozdělí.

Na vysokou už jsme spolu nechodily, každá jsme studovala něco jiného. Ale ani to nás nerozdělilo, stále jsme se stýkaly. Prostě přátelství až za hrob. Po „vejšce“ jsme se obě vrátily domů k rodičům, naše bydliště dělilo jen několik set metrů, tehdy jsme se vídaly zase už několikrát týdně, nemohly jsme bez sebe být, natolik jsme si rozuměly. Tereza pracuje v nadnárodní firmě jako manažerka, já zakotvila v reklamní agentuře. Prožily jsme spolu několik bezstarostných let, obě máme vysoký plat a můžeme si dovolit chodit do hezkých restaurací či jezdit na atraktivní dovolené. Tereza si navíc vzala hypotéku na malý, ale luxusní byt, kde pořádala veselé večírky, někdy jsem u ní i přespala. Obě jsme měly pochopitelně čas od času nějakou tu známost, nikdy nic vážného. Když jsme oslavily třicáté narozeniny, začala Tereza hovořit o tom, že slyší, jak jí bijí biologické hodiny. Smála jsem se tomu. Tak brzy? Proč se vázat a zahodit možnost ještě nějakou dobu si užívat?

Milan na scéně

Pak se na scéně objevil Milan a mně spadla brada. Tereza se s ním seznámila na nějaké společenské akci, jiskra prý přeskočila ihned. Málem jsem upadla, když jsem ho spatřila poprvé. Jako bych uviděla prince na bílém koni, na kterého celý život čekám. Bylo těžké nehnout brvou, nedat nic najevo. Tereze jsem pošeptala, že je mi Milan sympatický. Pravdu jsem jí říct nemohla. Nikdy v životě jsem nebyla takhle zamilovaná, ani v šestnácti. Ve dne na Milana bez ustání myslím, v noci se mi o něm zdá. Občas jsem ho po boku Terezy potkávala, navázat s ním jakýkoli důvěrnější hovor bylo nemožné. Evidentně byl do Terezy blázen. A jako by to všechno nestačilo, po necelém roce známosti se vzali. Je celkem jasné, kdo šel Tereze za svědka. Chtělo se mi omdlít. Milana jsem tajně milovala k zbláznění a musela přihlížet, jak u oltáře slibuje lásku a věrnost jiné ženě, ke všemu mé nejlepší kamarádce.

Co jsem to udělala?

Nikomu jsem se se svým tajemstvím nesvěřila. Vyvolalo by to jen zděšení. Snažila jsem se přebít lásku jinou láskou, říká se, že to je jediný osvědčený recept. U mě to nefungovalo. Když jsem Terezu s Milanem občas potkala, bylo zjevné, že jsou zamilovaní a vztah šlape jako hodinky. Přiznávám, udělala jsem hroznou věc. Nedávno jsem Milana „jako“ potkala, ve skutečnosti jsem před budovou jeho firmy číhala jako nějaký lovec, a nabídla mu, zda nechce někam svézt. V autě jsem ho jakoby ze slušnosti pozvala na kávu, protože jsme míjeli činžák, kde jsem si asi před rokem koupila byt. Souhlasil. V bytě jsem se mu pak vyznala z lásky a závěrem jsem ho svedla. Radost z toho neměl, řekla bych, že byl spíš zděšený. Když bylo po všem, utekl jako školák. Od té doby je mi ještě hůř než předtím. Zamilovaný do mě není ani za mák, to je na celé situaci nejhorší. Kromě toho se cítím jako zrádkyně a bojím se, že se Tereza o tom poklesku dozví. V takovém případě definitivně a navždy přijdu o nejlepší kamarádku.

Olga (34) z Prahy

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.