Castle a Beckettová se vracejí do zlatých sedmdesátých! 3 jejich nejdůležitější momenty

Prekérní případ čeká tentokrát na dvojici Castle – Beckettová. Vyšetřují totiž vraždu starou téměř 30 let! A čeká je velice neobvyklý vyšetřovací postup. Další díl seriálu Castle na zabití uvidíte v úterý ve 20.15 na Prima love.

Prekérní případ čeká tentokrát na dvojici Castle – Beckettová. Vyšetřují totiž vraždu starou téměř 30 let! A čeká je velice neobvyklý vyšetřovací postup.

Muž, který se zapomněl v sedmdesátých letech

Případ začíná takřka banálně – dělníci totiž objeví ostatky mafiánského bosse Vince Bianciho, který na poli zločinu skóroval v sedmdesátých letech a pak se po něm slehla zem. Další velká ryba mafiánské party – a dost možná důležitý svědek – Harold Leon má však jeden podstatný handicap. Je totiž zmatený jak lesní včela. Trpí bludy a dlouhé roky si myslí, že stále žije v roce 1978. Vyšetřovatelé musí znovu "vytvořit" s pomocí kostýmů a dalšího příslušenství iluzi, že sedmdesátá léta opravdu probíhají. A zjistí, že Leona a Bianciho rozdělilo velké tajemství.

Sedmdesátky vrcholí

Než odhalíte, jaké bylo, připomeňte si pár událostí, které souvisí s kulturně-mediálním prostředím i zločinem.

1. března 1978 například byly dvěma zločinci spíše amatérského ražení ukradeny ostatky slavného komika Charlieho Chaplina. A to přímo z Chaplinova hrobu ve švýcarském Cosier-sur-Vevey. Komplicové, kteří chtěli na krádeži vydělat, byli dopadeni 17. května.

Počátkem února 1978 z Ameriky prchá slavný režisér Roman Polanski – čelí totiž obvinění ze sexu s třináctiletou dívkou. Kontroverzní případ se řeší dodnes a Polanski, který žije v Evropě, se zpátky do Ameriky nevrátil už 36 let.

A do třetice Larry Flynt. Slavný a skandální vydavatel pornočasopisu schytal kulku 6. března. Flynta a jeho právníka Gena Reevese Jr. postřelil sniper před soudní budovou, kde probíhal proces vinící Flynta z vydávání materiálu obscénního obsahu. Flynt v důsledku střelby skončil na invalidním vozíku. Po mnoha letech se k činu doznal sériový vrah Joseph Paul Franklin. Důvodem rasistického vraha mělo být rozlícení poté, co spatřil mezirasové snímky ve Flyntově časopise Hustler. Nicméně Franklin byl nakonec obviněn z osmi vražd, které nesouvisí s Flyntovým případem. A loni popraven.

Další díl seriálu Castle na zabití uvidíte v úterý ve 20.15 na Prima love!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.