Francouzská komedie: Kdo má krizi v manželství?

Proti krizi není nikdo z nás očkovaný. Přijde, když ji nečekáme, a bohužel se jí nikdo nevyhne. Francouzský snímek Společenská pravidla si však z manželské krize umí udělat slušnou legraci.

Na Prima love uvidíe v pátek ve 20.15 jemnou francouzskou komedii. Manželský život se může dostat po několika letech do velké krize. Je jen na páru, jak si s tím poradí a zda společní kamarádi pomohou vztah zachránit, nebo ho zničit...

Večeře, na kterou se nezapomíná

Manželský pár Emel a Piotr připravují večeři pro přátele a blízké. Emel je úspěšná rozvodová právnička, jež přemýšlí, že přejde do jiné známé advokátní kanceláře, která se chce věnovat rodinnému právu. Její budoucí zaměstnavatel Lucas s ženou Sarou jsou také pozvaní. Dalšími hosty jsou Emelina sestra a její o hodně starší kamarád z natáčení a dlouholetí kamarádi Piotra – manželský pár Alain a Melanie. Melanie je gynekoložka a Alain onkolog. Nezvaný host ze strany Emel je její milenec Jean-Louis, který předělával Piotrovi a Emel kuchyni. Posledním hostem je Emelina učitelka tance Manuela.

Kostlivci ve škříni, milenci a milenky

Piotr vaří polskou specialitu a nikdo se na ni netěší. Emel přichází z práce a je překvapená, když zjistí, že na návštěvu přijel také otec, kterého její sestra nesnáší. Obviňuje ho ze smrti matky, kterou opustil kvůli mladší partnerce. Emel finišuje s přípravami a zařizuje, aby nepřišel její milenec, se kterým se rozešla.

Jean-Louis si odmítavou SMS přečte pozdě a dorazí. Neustále Emel probodává zamilovanými pohledy. Každý z párů má své problémy, ale na večeři se přetvařují, jak jsou šťastní. Třeba Melanie a Alain se trápí. On chce skončit s praxí, jelikož ho ničí neustálý kontakt se smrtí. Melanie si našla milence, chce odejít a opět si začít užívat. Sara a Lucas se ještě doma pohádají a Lucas přijde na večeři sám. Saru omluví – musela prý na rodinnou událost. Jenže dorazí později a Lucase ztrapní. Na večeři se zjistí, že se Sara a Piotr znají. Když se potkají na toaletě, začnou se vášnivě líbat…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.