Srdce pro děti - poznejte dětský příběh, kterému můžete pomoci

Na Primě v neděli ve 20.15 uvidíte benefiční večer Srdce pro děti. Můžete zavolat své oblíbené celebritě, nebo poslat dárcovskou SMS. A kam vaše peníze poputují? Poznejte příběhy dětí, které potřebují pomoc.

Viktor Fabiočovic – zastupuje děti s mukopolysacharidózou, které potřebují celou řadu zdravotních pomůcek

Viktorek se narodil jako zdravé dítě až po téměř čtyřech letech mu lékaři diagnostikovali nevyléčitelnou nemoc - mukopolysacharidózu III. stupně. Pro rodinu to bylo období beznaděje.

Od tří až do šesti let postupovala nemoc po milimetrových krůčcích, že jsme si ani neuvědomili, že to už nedělá a to zapomněl, mluvit přestává a pak si najednou uvědomíte, že už neříká mama, že se sám nenají, nenapije a že vlastně už ani neběháte, protože jezdíte s kočárkem. Od května 2013 Viktorek už nechodí sám, má zkrácené achilovy šlachy, takže ho už jen vodíme, abychom předešli pádům.

Viktorek spoustu věcí, které uměl a zvládl udělat, už zapomněl, ale pořád je tu ten jeho krásný pohled modrých očí a úsměv, kterým rodinu umí obdarovat.

Z výtěžku benefičního večera Srdce pro děti bude o.p.s. Život dětem Anetce zajišťovat polohovací lůžko.

Patronem chlapce se stala pro letošní ročník Srdce pro děti Miroslav Etzler.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.