VIDEO: Králova zahradnice, setkání Alana Rickmana a Kate Winslet po 20 letech

Po dlouhých 20 letech se na filmovém plátně sešly dvě velké anglické hvězdy Kate Winslet a Alan Rickman.

V roce 1995 spolu hráli v legendárním oscarovém zpracování Rozum a cit a nyní se spolu představí v jiné výpravné podívané, ve velkolepé romanci Králova zahradnice z doby vzniku zahrad ve Versailles. Alan Rickman film režíroval a ztvárnil krále Ludvíka XIV., Krále Slunce, Kate Winslet pak hraje hlavní roli jeho zahradní architektky.

“Pracovala jsem s Alanem jako devatenáctiletá na filmu Rozum a cit,” vzpomíná Kate Winslet. “Od té doby jsme ale zůstali ve spojení. Králova zahradnice je moderní milostný příběh zasazený v nádherných historických kulisách. Na postavě Sabine bylo něco skutečně nového a svěžího – její téměř bohémský duch v oné poněkud upjaté době. Vždycky mě přitahují postavy, které se trochu vymykají svému okolí a které hrají podle vlastních pravidel.”

Podívejte se na ukázku z filmu, v níž si Alan Rickman jako unavený král dává šlofíka v zahradě, kam Kate Winslet jako čerstvě povolaná zahradnice přichází. A svého krále nepozná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 7. 2024

Berani, dnes pravděpodobně více než obvykle toužíte po samotě. Ačkoli jste se možná zavázali k účasti na nějakém večírku nebo setkání, nyní se vám tato myšlenka může zdát otravná. Možná budete raději pracovat na nějakých úkolech či projektech, nebo si budete chtít jít zacvičit a uvolnit část napětí, které cítíte. Druhá možnost je dobrá. Pokud si zacvičíte dříve, možná budete mít později chuť někam vyrazit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.