Pikatec

Nejmodernější ochrana povrchů automobilů i domácností, dává předmětům vlastnosti, které oni samy nemají. Chrání je před mechanickým či chemickým poškozením díky speciální směsi pryskyřice, nanočástic křemíku a zirkonu. Dokonale vyhlazený povrch je přirozeně antibakteriální. Jeho pravidelná údržba je méně častá, rychlejší a výrazně snazší. U vnitřních ploch vydrží ochrana působit 24 měsíců, u venkovních pak 12 měsíců.

Pikatec je česká technologická společnost zabývající se dlouhodobou ochranou povrchů pomocí nanotechnologií. Jako jedna z mála si zastřešuje vše od vývoje přes výrobu až po konečný prodej ochranných přípravků. Společný výzkum expertů ze společnosti Pikatec a vědeckého týmu z Technické univerzity v Liberci umožnil zrealizovat myšlenku, díky které je možné různým povrchům dodat vlastnosti, které samy nemají. TUL je průkopníkem v oboru nanotechnologií a patří mezi světovou špičku.

Jedná se o unikátní bázi pryskyřice a nanočástic oxidů křemíku a zirkonu. Tyto částice vynikají především svou tvrdostí, například oproti laku auta jsou 140-180x tvrdší. Dodávají povrchu i řadu dalších vlastností, odolnost proti UV záření, korozi, chemická a teplotní rezistence. Mohlo by se nám zdát, že je například sklo, nebo lak automobilu dokonale hladký. Pod mikroskopem připomíná spíše hornatou krajinu, ve které se usazují nečistoty. Směs tyto plochy dokonale vyhlazuje a zamezí tak jejich ulpívání.

Nanotechnologie PIKATEC je prověřena těmi nejextrémnějšími podmínkami. Za všechny jmenujme například jeden z nejnáročnějších závodů na světě Dakar, kde přípravky chrání před poškozením a nečistotami chladící vrtule či sklo závodního vozu Martina Macíka. Účinnost politur je na tak vysoké úrovni, že dokáže zabránit korodování lopatek turbín vodních elektráren, které jsou vystaveny nepřetržitému náporu vody a jemného bahna. Šetří tak nemalé finanční prostředky a pomáhá k těm nejlepším sportovním výkonům.

Zdokonaluje téměř všechny známé typy povrchů. Chrání koupelny, kuchyně, reprezentativní místnosti, venkovní plochy a mnohé jiné. Výrazně usnadňuje následnou údržbu a prodlužuje životnost vybavení, ploch i předmětů. Proto nejčastěji nachází uplatnění v segmentu automobilů, motorek a hromadné dopravy, ale i u aplikací rodinných domů, kancelářských prostor, restaurací, hotelů i průmyslových objektů. Díky úspoře času, čistící chemie a prodloužení životnosti předmětů znamená i velký ekonomický přínos.

Povrch chráněných předmětů je přirozeně antibakteriální. Díky dokonale vyhlazenému povrchu zde nevzniká živná půda pro bakterie a plísně. Pro následný úklid tak není potřeba žádná agresivní čistící či dezinfekční chemie. Pro pravidelný úklid stačí pouze teplá voda a utěrka, díky tomu je nanotechnologie velmi šetrná k životnímu prostředí. Pár ml nanotechnologie nahradí deseti tisíce ml čistích prostředků. Nanotechnologie PIKATEC je uzpůsobena i pro domácí použití a zvládne ji tak aplikovat každý doma sám.

-PR článek-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.