Seriály a filmy

2. května 2020 10:00

Pavel Kříž stárne pro další mladou lásku. Ve filmu Jak básníci čekají na zázrak

Veršující Štěpán Šafránek baví české diváky přes třicet let a o své kouzlo nepřichází ani v šestém dílu unikátní filmové série Básníků. Vydařená česká komedie Jak básníci čekají na zázrak totiž opět přináší obyčejné lidské příběhy, milý humor a potěší skvělými dialogy z pera scenáristy Ladislava Pecháčka. Samozřejmě nechybí nezaměnitelná režijní poetika Dušana Kleina, písničky Jaroslava Uhlíře i kreslené pasáže Adolfa Borna.

Není divu, že si představitel hlavní role lékaře Štěpána, Pavel Kříž, k sérii za tu dobu vytvořil pomalu rodinné pouto. „Pokaždé, když je točíme, přijde mi, jako kdybych se vracel domů nebo někam, kde to znám. Jako kdybych znovu odemkl byt, kde vím, že najdu své známé a kamarády," popsal své pociti po premiéře filmu před čtyřmi lety herec.

„Moje postava se ani moc nemění, jen stárne," okomentoval vývoj postavy Štěpána Pavel Kříž a "jestli mi je příjemné, že se kolem mě mění herečky jako mé partnerky? Na to snad ani není potřeba odpovídat. Všechny to jsou úžasné dámy a skvělé herečky," řekl v rozhovoru pro Deník. Tou zatím poslední filmovou partnerkou se stala herečka LInda Rybová. „Zuzana už je žena, která má dítě a něco v životě za sebou. Myslím, že v tom je rozdíl oproti minulým Štěpánkovým partnerkám, protože to byly spíš holky. Také to veršování už není tak poetické a romantické. A myslím, že i Štěpánkův vztah k ní je jiný,“ naznačila Linda Rybová ke své roli v komedii Jak básníci čekají na zázrak. Jak básníci čekají na zázrak uvidíte v sobotu ve 20.15 na Primě.

Básníci v šestém díle dospějí ke svým cílům, ke kterým léta směřovali, a pomáhají jim v tom staří známí. „Vendulka utěšitelka“ Eva Jeníčková, Štěpánova láska na prahu třicítky Ute – Tereza Brodská, kamarád Karas – Lukáš Vaculík nebo Kendy – David Matásek, čistič bot – Mirek Táborský, profesor Ječmen – Josef Somr, kolega Tomáš Töpfer, jeho pravá ruka Markéta Hrubešová – co jméno, to pojem.

Nerozlučnou dvojici kamarádů jiště okamžitě poznáte podle jejich sebeironie a smyslu pro humor, přesto však budou tentokrát trochu jiní. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání.

Jak se Básníkům Kendymu a Štěpánovi daří?

Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka!

Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho.

Když Junior vidí, že tátovi chybí partnerka, začne doučovat svoje spolužáky s nezadanými maminkami... Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.