Boris Hybner hraje v Přístavu němého funebráka!

Není zrovna obvyklé, aby se v nějakém seriálu objevovala němá postava. V primáckém seriálu Přístav taková je. Jde o pohřebáka Františka Kukačku, kterého hraje známý mim Boris Hybner.

Kukačka je jedním ze štamgastů hospody Přístav. Žije sice v Praze, ale vždycky když ho manželka vyhodí z bytu, bydlí na chatě v Zátoce. Proto ho chlapi považují za místního, a ne za Pražáka. Zvykli si i na jeho zvláštní způsob komunikace. Kukačka totiž nemluví, dorozumívá se gesty a posunky. Diváci se se s ním seznámí ve vtipné scéně, kdy místní chlapi stojí v hospodě kolem rakve a zkoušejí, jak se v ní leží.

„Funebráka hraju úplně poprvé a ta figura se mi moc líbí. Když mě na ni oslovili, říkal jsem, že nechci žádný text a oni mi vyhověli. Kukačka je takový černý brouk, který je v té žoviální hospodské společnosti zvláštní element. Mlčí, kouká, nosí černý nepadnoucí oblek a dřeváky. Ty jsem navrhl já. Je to detail, který ale postavu ozvláštní. Černý oblek jsem nikdy v životě neměl. Když jsem se ženil, tak jsem si ho půjčoval,“ vysvětluje s patřičnými gesty Boris Hybner.

Kukačka nekomunikuje klasickou znakovou řečí, ale posunky, pohledem, dokonce i pískáním. Když mu například zazvoní mobil a on jako odpověď jednou pískne, znamená to, že rozumí, kam má s pohřebním vozem přijet. Když pískne dvakrát, potřebuje adresu zopakovat.

Tvář funebráka je nejdůležitější

„V seriálech se vždycky hodně mluví. Má postava je výjimečná v tom, že chtějí-li diváci vědět, co si myslím, musí se na mě dívat. Je fajn, že v této roli můžu využít svou původní profesi. Ta postava vnáší do seriálu trochu černého humoru, je sugestivní a praštěná, což se mi moc líbí. Stejně jako to, že v intencích scénáře si mohu dodávat různé drobnosti, vymýšlet gagy, na které ostatní postavy reagují. Češi mají rádi tento humor, protože jsme tragikomický národ,“ říká známý mim.

Potkal se Boris Hybner na place se svou dcerou Vandou, která tam hraje soudkyni Terezu? „Zatím jsme spolu v žádném obraze nehráli, jen jsme se potkali v ateliéru, když ona končila a já jsem přicházel. Vanda mi pro štěstí řekla ´Breptej prevíte´ a já jí za to dal v duchu téhle tradice herdu do zad. Třeba si tu někdy společně zahrajeme,“ říká Boris Hybner.

Další díl uvidíte už ve středu ve 20.15 v Přístavu!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 6. 2024

Pokud jste připraveni a dobře zorganizováni, Berani, měl by dnešní den proběhnout hladce a příjemně. Nebojte se oddávat fantaskním snům a věcem rozmarné povahy. Máte právo vybočit z běžné rutiny. Pokud jste však své úkoly nedělali pořádně, budete nyní muset věnovat čas dohánění a plánování dopředu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.