Dobrák, hlídač, José, podivín a saxofonista: Poznejte původní (mužské) obyvatele Zátoky

Nový seriál Přístav přinese už 26. srpna divákům příběhy z Posázaví. Hlavní postava Marek Skála chce změnit život a dopluje svým hausbótem až do osady Zátoka. Pevnina okolo Berounky však skýtá zajímavé obyvatele, jež budete postupně poznávat.

Marek Skála, kterého ztvární Martin Dejdar, se rozhodne v osadě obnovit místní hospodu hned u řeky v chatové oblasti. Opustil práci, opustil manželku a vypadá to, že jeho nový život bude vonět čepovaným pivem a nakládaným hermelínem. Alespoň tak zatím vypadá základní menu hospody, s kterou bude v Zátoce otevírat se svým starým kamarádem Romanem Marešem (Filip Blažek).

Už první dny se jako "Pražáci" na cizím území dostanou do křížku s místními. Pojďte poznat specifické obyvatele osady. Představíme vám jednoho po druhém.

Pepa Krupička – práce všeho druhu

Pepa Krupička je dobrák. Muži, který přes dopoledne pracuje jako automechanik v dílně a jeho příjem zachraňují slavné melouchy všeho druhu, ostatní v osadě tak trochu závidí. Pepa opraví, zlakuje a smontuje naprosto všechno, jenom ženy opravovat odmítá. Tu nejlepší a nejkrásnější už má stejně doma. Krásná žena Pavlína je jeho chloubou, zároveň však důvod jeho extrémní žárlivosti.

Pepu Krupičku bude hrát sympatický Martin Zounar, který se přiznal, že má s Pepou leccos podobného. "Mám na zahradě nejen autíčko, motorku, ale i jiné přístroje na benzin. Těší mě, když mám k jakékoliv práci, kterou se chystám dělat, ten správný porichtung – hoblovačku, frézu, motorovou pilu a spoustu dalších nástrojů," přiznává Martin Zounar.

Otec na plný úvazek José Pivoda

Charismatický malíř sice žije na druhé straně řeky ve Špičce, ale do Zátoky chodí hrát se svými dvojčaty fotbal. Jeho žena je úspěšná podnikatelka, vlastní svatební salon v Benátkách nad Jizerou. S Josém čeká třetí dítě, ale v devátém měsíci ještě stále pracuje.

José je momentálně táta na plný úvazek. V zátoce také potkává Marka s Romanem, jež se chystají otevřít hospodu. Josého hraje Pavel Řezníček.

Vzteklý pes a samozvaný ochránce Radim Pátek

Radim je muž středních let s trochu střelenou přítelkyní. Jeho vášní je sledovat, zda je v celé osadě pořádek. V případě, že není, je rozhodnutý ihned zasáhnout se svou fenkou vlčáka, které dal příznačné jméno Etika. Nejspokojenější je, když může někoho takzvaně přečůrat. Pracuje u bezpečnostní agentury, občas ostatním vyhrožuje a kvůli každé maličkosti hned vyletí, proto se mu říká Vzteklý pes. Má rád pouze svého psa. A přítelkyni Milenu. Ovšem jí někdy dává svou lásku najevo dost svérázně.

Zeptali jsme se představitele Radima Petra Čtvrtníčeka, jak vidí svou seriálovou postavu: "Pozitivního na něm nic moc nevidím, ale má čubičku jménem Etika, tak ta ho snad srovná," říká se svým typickým humorem. Petr Čtvrtníček svého Pátka ovšem ztvárnil tak kouzelně, že se máte na co těšit.

Místní podivín Herbert Ouško

Každá společnost má svého podivína. Takovým je v Zátoce i Herbert, starý mládenec a vášnivý rybář. Nikdo pořádně neví, čím se živí a místní říkají, že byl u rozvědky. Chatu má přecpanou knihami, hlavně detektivkami. Jeho vytříbený vkus v literatuře mu přivádí do chaty jen dvě pravidelné návštěvy. Pavlína, manželka Krupičky, a Lila si od něj chodí půjčovat knihy a představují pro něj jedinou společnost.

Herberta hraje Norbert Lichý, kterého diváci mohou znát jako představitele negativních charakterů. Norbert je tak rád, že si může vyzkoušet jinou televizní roli: "Líbí se mi, že je záhadný a že je to lehký intelektuál, protože dost často dostávám role buranů nebo opilců. Baví mě také, že je seriál humorný a pracuje s nadsázkou. Ouško posedává, sleduje cvrkot, má v merku všechny zlodějíčky, je to takový podivín, nikdo moc neví, co si o něm má myslet."

Alois Drozd jako rodinná základna

Markovi a Romanovi během otevírání nové hospody pomůže Alois Drozd (Ladislav Potměšil). Starosta vesnice Špička a tchán Josého Pivody se stane jedním z pravidelných návštěvníků nové hospody společně s manželkou.

Míra Šimáček, muž, který se vrací

Míra je muž, který se vrací do života jedné z žen žijicích v Zátoce. Je bývalým partnerem Ivany Braunové a otec její dcerky Markétky. Psychicky labilní a manipulativní, sobecký muž Ivanu bil a psychicky týral, ona od něj proto i s dítětem utekla. Míra, který se živí jako prodejce různého zboží na předváděcích akcích, ale Ivanu znovu vyhledá a dostane se do křížku s ostatními muži ze Zátoky...

Míru Šimáčka hraje Václav Jiráček, který přiznal, že jeho postava mu občas nahání i strach: "Napojovat se na Míru nemusím, jde to samo. Když jsem se díval na záznam scény, tak jsem se Mírovi chvílemi i smál, přišlo mi vtipné, jak uvažuje, jak necitlivě se snaží dosáhnout svého."

Leoš Černoch jako divoký saxofonista

"Někdy se chová jako malé dítě," říká o své postavě Petr Vágner, kterého můžete znát jako moderátora z VIP zpráv. Leoš má bratra, žije s ním v jedné z chatek v osadě.

A často má se svým sourozencem, jenž je fyzicky i psychicky pravým opakem Leoše, velké rozbroje. Přesto se ti dva mají rádi.

Hospoda s příznačným jménem Přístav, kterou otevřou Marek Skála a Roman Mareš, se stane průsečíkem všech těchto rozdílných životů a místem, kde všichni rádi zakotví.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.