Hemala a jiné hvězdy. Přístav čekají nové tváře

Sám sebe hraje v primáckém seriálu Přístav moderátor a bývalý televizní hlasatel Alexander Hemala. Spolu s ním se objeví i další nové postavy, které hodně zamíchají dějem seriálu.

Alexander Hemala bude hrát reportéra, který přijede natočit reportáž s Pepou Krupičkou (Martinem Zounarem). „Na natáčení jsem byl hodně zvědavý obzvlášť proto, že jsem se v této scéně potkal i s Kateřinou Hrachovcovou. Jsme totiž skoro sousedé, k jejímu manželovi jezdím už dlouhá léta se psem. Ona v seriálu vytváří nepřehlédnutelnou postavu, která s dějem umí úžasně zamíchat. Baví mě, jaké herecké kreace předvádí. Když mám čas, s chutí se na nějaký díl seriálu podívám, ale ne vždycky jej stíhám, jsem tedy něco jako nepravidelný divák,“ vysvětluje Alexander Hemala.

Účinkování v Přístavu zdaleka není jeho první seriálové hostování. „Spíš jsem ale dostával role novinářů, ve filmu Bastardi jsem hrál dokonce školního inspektora. Fascinuje mě, v jakém tempu se seriál točí, kolik textu se musí herci naučit. Bál jsem se, abych nezkazil text a nemusel se kvůli mně obraz opakovat,“ vysvětluje moderátor a dodává, že tatínek byl sice hercem, ale on sám herecké ambice nikdy neměl. „O to víc mě potěšilo, když jsem v šedesáti letech dostal svou první divadelní roli,“ říká.

V seriálu Přístav hraje důležitou úlohu stejnojmenná hospoda. Má Alexander Hemala oblíbený nějaký podnik, kam se rád vrací? „Mám jeden takový malý bar, nebo spíš bařík, kam občas zajdu a dám si dvě deci vína. Jen si tak chvíli postojím u baru a zase jdu,“ vysvětluje Alexander Hemala.

V seriálu se objeví i Marek Taclík

Kromě oblíbeného moderátora se v seriálu objeví například Marek Taclík jako hlavní protagonista kriminálky, která se bude natáčet v seriálové hospodě. Jeho postava se bude jmenovat Petr Pařát a půjde o vraha.

Laďka Něrgešová si zahraje produkční filmu, jehož štáb si zapůjčí pro účely natáčení hospodu Přístav. Její postava se jmenuje Marková a Laďka se na natáčení opět potká s Markem Taclíkem, s nímž hrála už v minulosti.

Roli právničky, která zastupuje v rozvodovém stání Pavlínu Krupičkovou, přijala Bára Kodetová. Prý proto, že seriál sama ráda sleduje. Bude velmi nekompromisní a brzy se jí proto začne říkat Hyena.

Borise Hybnera coby pohřebáka Františka Kukačku už diváci zaregistrovali. Scénáristky si v rámci seriálu trochu netypicky vymyslely němou roli, pro kterou byl známý mim nejvhodnějším adeptem.

Seriál Přístav uvidíte každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.