Herci vzpomínají na Nagano: Kdo utratil 7 tisíc za oslavu vítězství?

Nedávným natáčením s hokejisty, kteří vyhráli zlatou medaili v Naganu, si někteří z herců splnili sen. Pracovat s hokejovými bohy se nestává často! Jak vzpomínají na Nagano oni? Byly to divoké párty!

Zlaté vítězství v ledním hokeji na zimních olympijských hrách v Naganu v roce 1998 většině hokejistů obrátilo život naruby. Ze dne na den se stali pro Čechy hokejovými bohy a legendami. Celá země žila pár chvil v naprosté euforii.

V posledním souboji o zlato se Češi v Naganu utkali s Ruskem pod vedením trenérů Ivana Hlinky a Slavomíra Lenera. Tým vedl jako kapitán zkušený Vladimír Růžička. Češi vyhráli 1:0. Dominik Hašek zvaný Dominátor v turnaji pochytal 129 ze 135 střel, a tak se stal hokejovou legendou stejně jako ostatní hráči.

Vítězství českého týmu provázely mohutné oslavy nejen samotných aktérů, ale hlavně všech obyvatel České republiky. Jak oslavovaly hvězdy Přístavu?

7 tisíc za oslavy

Petr Čtvrtníček hrál v hokejové scéně z pondělí rozhodčího a o přestávkách vzpomínal na 22. únor roku 1998, kdy čeští hokejisté porazili ve finále Olympijských her v Naganu Rusko. “Byl jsem v baru v Hradišti, koupil jsem za šest tisíc polovinu flašek, aby bylo co pít, a následně jsem utratil ještě búra za luxusní brejle, které mi spadly do záchodu v letadle při následné cestě do Ruska.”

Kaira připomněla, že si dobře pamatuje tu rozbouřenou atmosféru, ale na zápas se tenkrát nedívala. “Jen jsem pak sledovala tu cestu hokejistů z letiště na Staromák a všechny ty oslavy.”

Zelená až do rána

Jitka Schneiderová zas moc dobře věděla, že s klukama koukala do pěti do rána na televizi a stejně dlouho s nimi pila zelenou a oslavovala.

Divadlo počkalo

Také Martin Zounar úspěch českých hokejistů zapil s kolegy z divadelního spolku Háta, jejich herecký výkon ale druhý den diváky v Novém Jičíně moc nenadchnul. “Naštěstí stačilo zvolat Mistři, a hned byla nálada v divadle vygradovaná.”

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.