Jak slaví Velikonoce hvězdy Přístavu?

Kdo bude na Velikonoce barvit vajíčka a péct mazanec? A kdo je naopak stráví pracovně nebo někde hodně daleko? Na to jsme se zeptali herců ze seriálu TV Prima Přístav.

Hana Gregorová (Libuše Drozdová) – „Mám ráda Velikonoce a jaro vůbec, je to čas, kdy se všechno na zahradě probouzí. Kytky letos žádné sázet nebudu, protože mám všude trvalky. Ale byt si ráda vyzdobím. Samozřejmě napeču a navařím jako vždycky, uzené, křen, nádivku, vajíčka a uvidím, co dalšího ještě. Na Velikonocích nemám ráda jedině to vyplácení pomlázkou,“ říká herečka.

Boris Hybner (pohřebák Kukačka) – „Tam, kde bydlíme, se v průběhu let narodila spousta dětí, takže naše děti Max a Žožo mají kolem sebe spoustu vrstevníků. Tradice pomlázky se tam dodržuje a kluci chodí naši dceru vyplácet. Ona se ženou barví vajíčka, nevím, jak to dělají, ale jsou různobarevná a pokaždé moc krásná. Já je samozřejmě pomlázkou vyplatím taky, to musí být. Je to hezký zvyk a já jsem rád, že už je zima v tahu a začíná jaro.“

Sandra Černodrinská (Johana Skálová)

„Velikonoce většinou trávím schovaná pod postelí, protože se bojím opilých kluků, kteří mě pokaždé přijdou seřezat. Vajíčka jsme barvívaly s babičkou, ona tuhle tradici pořád dodržuje, ale já na to moc nejsem. A taky jsem Velikonoce většinou trávila prací. Myslím, že letos to bude stejně. Na co nejkurióznějšího jsem kdy použila vajíčka? Možná jsem někdy po někom vajíčko natvrdo hodila, ale nevybavuju si detaily. Já s vajíčky šetřím a kupuju si jen ty od šťastných slepiček, ne z velkochovů. Takže s vajíčky neplýtvám, ani neexperimentuju,“ prozrazuje Sandra.

Martin Dejdar (Marek Skála)

„Během Velikonoc jsem byl už jednou na Floridě a letos tam pojedu znovu. Jinak jsem je většinou trávil u mých rodičů, kde jsem vyrůstal a kde jsem chodil na pomlázku už jako kluk. Občas jsme vyrazili i na hory, ale v Praze jsme na Velikonoce zůstávali málokdy. Na Floridě se samozřejmě slaví tyto svátky jinak, děti hledají vajíčka po zahradě a různé školy nebo spolky mívají speciální velikonoční akce. Třeba u dcery Sáry jsem jednou zažil, že na pole, kde byla spousta lidí, přiletěla helikoptéra, která shodila spoustu vajíček. Byl to masakr. Když jsem známým v Americe vyprávěl, že chlapi u nás chodívají koledovat a šlehají ženy pomlázkou přes zadek a ony si to nechají líbit, bylo to pro ně něco naprosto nepochopitelného. Ale pak dodávali: Hlavně si takové tradice zachovejte,“ smál se Martin.

Další díl Přístavu uvidíte na Primě už v pátek ve 20.15!

VŠECHNY DÍLY MŮŽETE VIDĚT NA PRIMA PLAY ONLINE

Díly Přístavu uvidíte každý pátek ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.