Seriál Přístav připlouvá a spolu s ním i hudební objev roku Slza

Song "Lhůta zarůční" se za poslední rok stala nejhranější domácí skladbou a patří k nejvyhledávanějším českým videím na YouTube – má na kontě více než 6,5 milionu zhlédnutí. Kapela SLZA se představí i v seriálu Přístav.

Ještě to není ani rok, co se v českém éteru objevilo jméno skupiny SLZA. Jejich debut „Lhůta záruční“ se záhy stal nejhranější domácí skladbou, druhý singl „Celibát“ jen podtrhl hitový potenciál této výjimečné popové formace. Následovala vítězství v Hudebních cenách Evropy 2 (kapela a objev roku) a dvě stříbrné ceny si odnesli z Hudebních cen Žebřík (objev a píseň roku).

I když jsou teprve na začátku, tak je až s podivem, jak rychle se aklimatizovali na podiích a dokázali emoce přenést do live vystoupení. Již nyní se mohou „pochlubit“ předskakovaním před švédskými Roxette (červen 2015 – Čez Aréna) či koncertem na prvním ročníku festivalu Utu¬bering (přes 20 tisíc návštěvníků), kde se předvedli v roli headlinera. Desítky koncertů po celé ČR již mají za sebou a zájem o jejich živé vystoupení roste každým dnem.

Katarze

Talentu a citu pro silnou píseň charizmatické dvojice složení Petr Lexa – zpěv a Lukáš Bundil – kytara si všimli také tvůrci nového seriálu Přístav, který vyplouvá na obrazovky TV Prima již tuto středu 26. 8., a oslovili je na spolupráci na průvodní píseň k seriálu.

Singl „Katarze“, za jehož textem opět stojí dvorní textař skupiny Ondřej Ládek, nezapře chytlavý refrén ani hitový potenciál. „Katarze je o snaze napravit nefungující vztah, přestože víme, jak malá je pravděpodobnost, že se vše vrátí do starých kolejí. Může jít o vztah k životu jako takovému, který se pokoušejí napravit hrdinové seriálu, kteří utíkají z rušného velkoměsta a hledají nové útočiště v přístavu,“ vysvětluje Lukáš, který je spolu s producentem Slzy Daliborem Cidlinským jr. autorem hudby.

„Moc nás těší, že si autoři seriálu vybrali jako průvodní píseň Katarzi a my ji tak budeme slýchávat několikrát týdně v TV. Přejeme Přístavu, ať má šťastný vítr v plachtách!“ doplňuje zpěvák Petr Lexa.

Již brzy kluci představí k singlu také videoklip, který by měl být předzvěstí jejich připravovaného debutového alba, jež vyjde letos na podzim. A pokud vše půjde jak má, tak o hity na jejich prvním CD rozhodně nouze nebude.

Seriál Přístav uvidíte už tuto středu a zároveň si můžete poslechnout i kapelu SLZA.

Kompletní přehled plánovaných vystoupení: http://skupinaslza.cz/koncerty/

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.