SLZA zveřejnila svůj další videoklip Fáze pád. Bude z Petra Lexy vegetarián?

SLZA v čele s Lukášem Bundilem a Petrem Lexou, kterého můžete vídat jako herce seriálu Přístav každý pátek večer na Primě, předvedli fanouškům nový singl a klip. Píseň se jmenuje Fáze pád.

Po megahitech Lhůta záruční, Celibát a Katarze přichází oblíbené duo s očekávaným čtvrtým singlem a videoklipem. Petr Lexa a Lukáš Bundil název skladby tajili až do posledního okamžiku. Fanoušci se ale dočkali, a už po prvním zhlédnutí klipu Fáze pád (hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek) je zřejmé, že má ambice zařadit se vedle výše zmíněných hitovek a možná je i překonat. Petr s Lukášem totiž rozkrývají další rozměr své energické hudby a vyvracejí pocit, že jejich doménou jsou zejména melancholické či popově roztančené songy.

Vtipná podívaná místo melancholie

„Fanouškům se tentokrát představujeme v trochu jiném světle a po třech melancholických klipech přicházíme s vtipným, bláznivým videoklipem,“ odtajňuje kytarista Lukáš a dodává: „Každý ví, jaké to je usilovat o zdánlivě nedosažitelný cíl, snažit se, i když vás okolí odrazuje a háže vám klacky pod nohy. Ale vás to přesto neodradí a jdete si za svým cílem. A o tom je písnička Fáze pád.“ Zpěvák Petr doplňuje: „Natáčení klipu bylo dost náročné, odnesl jsem si z něj několik modřin a naražených kostí, ale neskutečně jsem si to užil a výsledek za to rozhodně stojí.“

Bude z Petra vegetarián?

Už z uvedených slov je patrné, že se u klipu populární kapely, která si svojí chytlavou tvorbou podmaňuje stále více posluchačů, nudit nebudeme. Režisér zasadil jeho dění do bodrého moravského prostředí a frontmana kapely ani trochu nešetřil. Petra Lexa, rodák z jižních Čech, se během natáčení v Babicích u Uherského Hradiště ale zastrašit nenechal. I přes svoji spíše subtilnější postavu statečně snášel dobře mířené rány speciálně pasovaných řezníků, s neuvěřitelnou lehkostí zvládl typický lidový slovácký tanec a navíc získal sympatie charismatické finalistky loňské České Miss Kateřiny Krobové. „Po dvou dnech strávených mezi horami masa jsem přemýšlel, že se dám na vegetariánství,“ říká s úsměvem Petr a dodává: „Největší výzva ale byla, když jsem se s pomocí folklórního poradce musel za pár hodin naučit alespoň částečně cifrovat.“

Tanec podle Petra Lexy

Nepřehlédnutelná Katka, jež převyšuje Petra o dobrých 15 cm, se své role zhostila s lehkostí a spolupráci si nemohla vynachválit: „S klukama jsme si užili spoustu legrace. Ovšem nejvíc mě rozesmála scéna, kdy si pro mne Petr ‚dotančil‘ svým originálním pojetím moravského tance. Smála jsem se tolik, že jsme museli scénu natáčet vícekrát.“ Kromě Katky si v klipu zahrálo i mnoho fanoušků Slzy, kteří se na moravskou tancovačku sjeli z různých koutů České republiky.

Slza se v rámci svého turné s názvem Katarze představí v takových městech, jako jsou České Budějovice, Stříbro, Bratislava, Prostějov, Příbram a Velké Meziříčí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.