Už zítra uvidíte Petra Lexu z kapely SLZA jako novou posilu Přístavu

Fanoušci ho znají jako zpěváka, videoblogera, baviče, spoustu let hrál v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Teď nastupuje Petr Lexa, zpěvák kapely SLZA, do seriálu Přístav, kde bude hrát svého jmenovce – Petra.

Petr je bývalý student Marka (Martin Dejdar), který se jednoho dne objeví i s kamarádem v osadě Zátoka. „V seriálu hraju tak trochu sám sebe – taky hudebníka, který má kapelu. Zpívám v ní a hraju na ukulele. Petr je mi v lecčems podobný, ale s některými jeho povahovými vlastnostmi se moc neztotožňuju. Je v jádru hodný kluk, ale dává přednost kariéře a má některé záporné rysy,“ říká Petr Lexa.

Seriálový Petr je první hereckou zkušeností Petra Lexy. „Před kamerou jsem nikdy nestál, pokud nepočítám natáčení klipu. Od zhruba šesti let jsem hrál v divadle, ale vždycky jsem si chtěl zkusit roli před kamerou. Takže se mi teď plní jeden z mých snů,“ říká hudebník a začínající herec.

První natáčecí den

Jaký byl jeho úplně první natáčecí den? „Jako první jsem točil obraz, v němž namísto abych přijížděl, odjíždím z osady. Proč, to nebudu prozrazovat. Trému jsem neměl, já jí moc netrpím, ale měl jsem spíš strach z neznáma, protože jsem seriálové natáčení nikdy nezažil,“ prozrazuje Petr.

Vedle natáčení Petr tráví čas ve studiu, kde s Lukášem Bundilem (kytarista a zakladatel kapely SLZA) dokončují debutové album, jež vyjde v pátek 13. listopadu. Ještě předtím ale představí očekávaný videoklip k singlu Katarze (průvodní píseň seriálu Přístav), který stejně jako písně Lhůta záruční a Celibát, nezapře hitový potenciál.

S Petrem Lexou se v Přístavu seznámíte už příští středu 14.10. ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.