Zemřel český mim a herec Boris Hybner

Dne 2. dubna ve čtyřiasedmdesáti letech zemřel Boris Hybner. Herec, pedagog a mim ztvárnil v primáckém seriálu Přístav postavu němého funebráka Kukačky, kde mohl využít umění pantomimy.

„Dne 2. dubna 2016 odešel po krátké náhlé nemoci skvělý člověk, clown, herec, dramaturg, režisér, scenárista, vysokoškolský pedagog a představitel české pantomimické školy Boris Hybner,“ informovala televize Prima.

Borise Hybnera jste mohli vidět i na filmových plátnech jako byl snímek Pupendo, Pelíšky, Jára Cimmerman ležící, spící, Čert ví proč. Herec působil i jako pedagog na pražské HAMU. Boris Hybner několik měsíců natáčel i seriál Přístav, kde originálně ztvárnil postavu němého funebráka Kukačky.

Mohl tak využít prvky pantomimy, nedávno v rozhovoru o své seriálové postavě prozradil: "Má postava je výjimečná v tom, že chtějí-li diváci vědět, co si myslím, musí se na mě dívat. Je fajn, že v této roli můžu využít svou původní profesi. Ta postava vnáší do seriálu trochu černého humoru, je sugestivní a praštěná, což se mi moc líbí. Stejně jako to, že v intencích scénáře si mohu dodávat různé drobnosti, vymýšlet gagy, na které ostatní postavy reagují. Češi mají rádi tento humor, protože jsme tragikomický národ."

V seriálu si zahrál i vedlé své dcery Vandy Hybnerové, která v Přístavu ztvárňuje soudkyni Terezu Skálovou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.