Prostřeno! Alenina zábava nadchne opravdu všechny!

Alena žongluje - Prostřeno!

Druhá Alena (57) pracuje jako výpravčí, má už šest vnoučat a v kuchyni zariskuje s aspikem a kroupami.

Vzácně vyrovnaný týden pokračuje u paní Aleny z České Třebové, která pracuje na dráze a také je zkušená kuchařka. Všechny tři první hostitele spojuje fakt, že mají hodně početné rodiny a v kuchyni se umí otáčet. Alena vsadila na poctivou domáckou baštu, jejímž zlatým hřebem jsou pečená kachní stehýnka se dvěma druhy knedlíků a zelím.

Uzená polévka

To jsou notoricky známé věci, ale předkrm je trošku neobvyklý, Alena připraví vaječný aspik a domácí houstičky, jídlo, které má moc rád její manžel. Ondřej se z toho moc neraduje, protože slaný aspik nemá rád, a přestože se první chod u stolu docela řeší, většině pozvaných nakonec chutná. Aspik obsahuje i sladká tečka, ve „tvarohových bábovičkách s ovocem“ je pro zpevnění také, ale to už Ondřejovi nevadí, sladké želé miluje.

Aspik

Slovenku Romanu někteří podezírají, že taktizuje stále víc, potom, co nejí oříšky a nesmočí ret v žádném alkoholu včetně flambovaného ovoce, do kachničky jen ďobne, prý nemusí ani husu. Hostitelce to na náladě ale neubere, dokáže udržet dobrou náladu i konverzaci a v klidu chápe, že ne každému se strefí do chuti. Soupeře dostane také kreativní zábavou, dokonce i muže těší, že se naučí vyrábět gelové svíčky. A nikdo z Alenina nového hezkého bungalovu s velkou knihovnou neodchází hladový.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Aleně bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek