Prostřeno! Andělé všude, kam se podíváte!

Příbory naopak - Prostřeno!

Druhá Kateřina, řečená Jožinka (23), také nestíhá, ale jen co odvaří, je pěkně kritická.

Druhá Kateřina, které se, aby se to nepletlo, může říkat její přezdívkou Jožinka, bydlí v docela svérázném domku v Mikulově. Z výmalby a výzdoby bytu je jasné, že hostitelka je silně věřící. Katka prozradí, že má z části srbochorvatské kořeny. Uvaří nějaké balkánské speciality? Sama je má ráda, ale dívá se poněkud západnějším směrem a čerpá spíš z italské kuchyně, která je prý na přípravu jednodušší. Na předkrm upeče ciabattu ke grilované zelenině, následuje první hráškový krém, k němuž podává zakysanou smetanu a parmazán, ale hosté postrádají krutonky. Hlavní chod dopadne určitě lépe než ten včerejší, je opět z kuřecího masa, tentokrát půjde o kapsu plněnou mozzarellou a sušenými rajčaty. A rovněž je servírovaný s bramborami, tentokrát pečenými. Salát, který není na menu, je lépe dochucený, na stůl přijdou i dipy, Jožinka je pozornější hostitelka než její jmenovkyně Kateřina.

Opět dlouhé čekání

Ale jedno mají společné: i v úterý hladoví hosté čekají na jídlo. Prostě – co se vleče, neuteče, jako kdyby pondělní zpoždění štafetově ovlivnilo celý týden. Úkol týdne se nestihne a dezert je docela podobný tomu včerejšímu, jen ovoce je na něm mnohem více. A zábava? Někoho pověrčivého by mohla lehce vyděsit. Ve vedlejším pokoji čeká kartářka a hostům napoví, co je čeká a nemine. Pokud tomu tedy věří – ale takový Jozef je k ezoterickému věštění celkem imunní.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Jožince bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek