Prostřeno! Bohouš nenaservíruje to, co má v menu!

V malé dědince pod Svatým kopečkem uvaří „mistr grilu“ Bohuslav (47), je to ale večer plný zmatků.

Finále nachystá ve svém domě s pěknou zahradou a bazénem bývalý zedník a bagrista Bohuslav, který si doma umí udělat vše, co potřebuje. Už během týdne se ukázalo, že Bohuslav si tu a tam rád postěžuje. Hlavně na to, co ho bolí. Bohouš ale po pracovním úrazu a prý zpackané operaci má bolesti a na svůj věk se necítí fit. Milan z toho má těžkou hlavu. Sám se snaží nenaříkat a bojovat s osudem a ostatní to vidí podobně.

Změny v menu

Menu poslední večeře je plné zmatků. Sám Bohouš si už přesně nepamatuje, co do něj uvedl, a co ne. Hosté pak budou chtít vysvětlení. Hostitel, který prý ročně ugriluje až padesát kilo masa, sází na svůj gril, ale páteční večeři se prostě nevyhnou rozpaky. Maso není šťastně vybrané, vepřové plecko zůstane tuhé, králík je na gril příliš libový. Budou ještě kuřecí paličky, předvařené americké brambory a grilovaná zelenina.

Milda to přehání

Hlavnímu chodu předchází tatarák, kam dal kuchař hodně kečupu, Bohouš vůbec kořením nešetří. A co bude k tatarskému bifteku – domácí chléb, nebo topinky? Na meníčku je obojí. Proč mají hosté pocit, že je hostitel trochu tahá za nos? Sladkou tečku „jahodový sen“ soupeři tipují na nepečený dort nebo ovocný pohár, to se ale pletou, Bohouš se směle pustí do pečení. I poslední zábava příjemného olomouckého týdne se odehraje na zahradě, na kterou je hostitel náležitě pyšný.

Vývar s bujónem

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno! gril

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.