Seriály a filmy

28. listopadu 2016 10:18

Prostřeno! Bude se řešit vztahový trojúhelník z minulosti! Dvě soutěžící se moc nemusí!

Čtyři ženy z Jihočeského kraje netrpělivě vyhlížely aspoň jednoho muže – a nakonec se dočkaly. Přišel Martin, který se navíc snažil společnost bavit.

Nejmladší hostitel týdne mezi ženy docela zapadl a baví ho sázky, které se svými soupeřkami uzavírá každý večer. Co se stane, když někdo prohraje? Musí předvést nějaký fyzický výkon nebo třeba zvířátko! Na taktiku se tentokrát moc nehraje, ve hře jsou ale jiné věci. Třeba Radka a Veronika už se znají z minulosti a moc se nemusí. Proč? Kvůli Radčině muži! Šlo snad o nějaký vztahový trojúhelník? Radka si o Veronice navíc myslí, že má až příliš kladný vztah k alkoholu. Pravda je, že Veronika svůj večírek uprostřed týdne moc nezvládne, zato podává žabí stehýnka! V historii pořadu Prostřeno! je to podruhé, kdy se někdo o tuhle specialitu pokusil, jak to dopadne? Úkolem týdne bude tortilla, někomu se plněná mexická placka povede a někdo se na ni prostě vykašle. Domácí houstičky se pečou třikrát, dvakrát bude poctivý vývar, jednou ryba, ale kapr to není. A v sobotu se tahle parta sejde k Poslední večeři. Tedy pozvánku dostanou všichni a budou také zvědaví, zda všichni nakonec dorazí. A nebude to žádné dlouhé vítání. Hosté se do sebe rovnou pustí – v hlavní roli Veronika a její hostitelské selhání a její rivalka Radka. Podaří se ty dvě usmířit? A samozřejmě také uvidíte, kdo to na jihu Čech vyhrál a stal se hostitelem týdne. Sledujte Prostřeno! od pondělí až do soboty!

Pondělí: Radka se v kuchyni snaží (41), ale doma uvítá také Veroniku, kterou zrovna nemusí

Do starobylého Písku se podíváme dvakrát, poprvé hned v pondělí. První večeři připraví Radka, která ve svém bytě chová chameleony a hosty přivítá vřele. Během příchodů se ale ukáže, že hostitelka se s jedním z hostů zná – s Veronikou. Obě dámy zachovají dekorum, ale mezi řádky lze číst tuto informaci – ty dvě se moc nemusí. Veronika si přesto bez rozpaků řekne o víno už při polévce – hovězím vývaru s játrovými knedlíčky. Polévce předchází zapečené žampiony s variací sýrů, Radka upeče poprvé v životě housky, ale kdyby to na sebe nepráskla, nikdo by to nepoznal. Jsou měkoučké a voňavé. Jednoduchý, ale chutný je i hlavní chod. Každý si pod cikánskými řízky představuje něco jiného – a to je i příležitost k první sázce. Proti Martinovu nápadu na zpestření čekání na jídlo nikdo nic nenamítá, ani k Radčině kuchyni nejsou žádné zásadní výtky – snad jen, že až moc hýří s polévkovým kořením. Potetovanému Martinovi, který sám rád kreslí, se moc zamlouvá zábava – tetování na vepřovou kůži v tetovacím salonu.

Úterý: Mladá maminka Viviana (30) má nejen krásné jméno, ale i prostorný příjemný byt s kuchyní, kde se umí otáčet

Z druhé hostitelky vyzařuje klid a sebejistota, vaření je její koníček, kdysi se kuchařkou a servírkou dokonce vyučila. Dnes dvojnásobná maminka končí mateřskou dovolenou a k vaření má tudíž doma příležitostí také dost. Viviana si potrpí na domácí produkty – pečivo bude samozřejmě domácí. Hezky naservíruje chutný zeleninový salát s tuňákem, olivami, cibulí a vejci, který pochází ze Španělska, a pak je na pořadu další vývar. Který bude lepší? Ten úterní, nebo ten včerejší u Radky? V tom se soupeři úplně neshodnou, zato v chvále na hlavní chod si vzácně notují. Vepřovým rolkám se šťouchanými bramborami dodá šmrnc pikantní náplň ze sušených rajčat a černých oliv. U stolu vládne celkem klid a pohoda, nakonec se hosté se zavázanýma očima pokusí čichem nebo chutí uhádnout, jaké suroviny a potraviny jsou před nimi na talíři. A nic nepokazí ani nepečený moučník, což je osvěžující ovoce s mascarpone.

Středa: Servírka Veronika (34) podává žabí stehýnka a posiluje se do té míry, že svůj večírek nezvládne

Středeční večeři nachystá Veronika a v jejím průběhu se dozvíme i něco více o konfliktu, který kdysi měla s Radkou. Ta prozradí, že Veronice se až moc věnoval její manžel. Nyní má ale Veronika přítele, který nejí maso, zato štíhlá hostitelka se na večeřích skoro cpe, včera si dokonce máčela housky v polévce a maso jí na návštěvách chutná. Je to vděčný strávník a vybíravá tedy není. Jak ale zareagují její hosté, když v předkrmu dostanou žabí stehýnka? Pěkně svalnatá, od pořádných skokanů z Vietnamu. To není vtip, jak to tak většinou na menu bývá, ale realita… Co na to soupeři? Ti nejprve doufají, že se jedná o nějakou srandu a opravdická žába na stole neskončí. To se ale pletou a žabí stehýnka se podávat budou. Hosté nadšení nebudou, někdo se v hrůze odvrací, naštěstí je ještě sýrová roláda. Veronika má ráda víno, a tak se na své vaření posilnila do té míry, až spoustu dalších věcí nezvládne a hosté z toho nebudou nadšení. Hostitelka nestíhá, v kuchyni je zmatek a nepořádek, dějí se zvláštní věci. V plánu je ještě cibulačka, hlavní chod s divočákem a tiramisu (z pomazánkového másla). Veronika prostě není ve formě, a když Radka na její selhání upozorní, dojde opět i na řešení jejich vzájemného problému.

Čtvrtek: Mistr sázek Martin (25) během přípravy své večeře poněkud ztratí humor a ze svého výkonu je zklamaný

Ve čtvrtek se na českobudějovickém sídlišti k plotně postaví benjamínek a jediný muž týdne. Martin zatím holky docela bavil, s čím se ale vytasí král sázek v kuchyni? Dámy budou překvapené, v jak malém bytě je hostitel přivítá, zato obdivují jeho bohatou zahrádku na balkoně. Na legrácky nemá Martin moc čas, jako kuchař si však docela troufá. Překvapí, že jako první chod podává pórkovou polévku, byť studenou, ale prý výbornou. Špenátové rizoto s parmezánem a rukolou v italském stylu nechutná každému, ale na hlavní chod se všichni těší, hosté jedí ryby i houby. Pěkná porce čerstvého pstruha lososovitého na hříbkách s citronovou omáčkou a brambory je dobrá, bohužel ale studená jak psí čumák. To už ale záměr nebyl jako u polévky, to je chyba. Prostě ne všechno je dokonalé. Možná za to může ten stísněný prostor nebo včerejší hádka, ale atmosféra u stolu je spíš stísněná. Přestože je hostitel ze svého hlavního chodu nešťastný, při zábavě nezklame a jeho legrační tombola se soupeřkám líbí a připadá jim nápaditá. Veronika po včerejšku radši nepije, ale jí s chutí a u Martina si pochutná. A ženy svorně obdivují hostitelovu odvahu, s níž se s válečkem na nudle pustil do jahodových lasagní z vlastního těsta a dalšího předmětu sázek u stolu.

Pátek: Lucie (31) se doma stará o čtyři děti, jak zvládne čtyři hosty? Báječně!

Nekonfliktní Lucie ze Soběslavi pozve hosty do rodinného domku a pro ostatní je tak trochu záhada. Záhadné je i její nekonkrétní menu, kde je uvedeno pouze pořadí pokrmů: předkrm, polévka, hlavní chod a dezert. Co to asi tak může být? Co menu ukrývá? Soupeřům to ani nevadí, fantazie pracuje na plné obrátky a nekonkrétní menu dává velký prostor pro další sázky. Kdo se strefí se svým hádáním nejblíže? Může to být senzační hostina, nebo čeká Lucii v kuchyni propadák? Naštěstí „A“ je správně a italský předkrm, slovenská polévka, ďábelský hlavní chod a mňam dezertík nikoho nezklamou a hosté se olizují až za ušima. A protože jsme ve finále, nebude chybět ani tradiční páteční hra na pravdu. Řešit se bude stále Radka, Veronika a jeden muž. Ten Radčin… Jídlo ale hostům chutná, tak co víc si přát? A hlavně se dozvíte, kdo tento týden v jižních Čechách vyhraje 50 000 korun.

Sledujte Prostřeno! Každý všední den na Primě v 17.50 a v sobotu také Prostřeno! - Poslední večeře v 17.35, kde si to hostitelé definitivně vyříkají.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.