Seriály a filmy

26. září 2021 23:00

Aneta Gretzová

Chodící chaos, krmení telátek i žáby již tento týden ve speciálu Prostřeno! s teenagery

Prostřeno! bude v tomto týdnu speciální. U stolu se sejdou samí teenageři a svým přístupem k vaření to natřou o generaci starším kuchtíkům.

Jenže: na návštěvě se objeví také žába či magická cihla – jedna ze soutěžících bude zcela vybočovat z party těch ostatních. Jak si na ni ostatní zvyknou? Přijmou ji nakonec, nebo se už v prvním dni objeví závan taktiky? Zvítězí nakonec student, nebo některá ze čtyř studentek? A jak si poradí soutěžící s úkolem týdne, kterým bude příprava svačiny? Která zaujme, a která vůbec neoslní? Kdo poprvé pozná, že je v menu něco navíc?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte! Teenageři předvedou to nejlepší, co v nich je – že jsou jejich kuchařské schopnosti zkrátka dokonalé. Tak se dívejte.

Pondělí: Studentka Ella (18) má před sebou výzvu v Prostřeno! ale také maturitu.

Ráda by šla pak dál studovat logopedii nebo speciální pedagogiku na vysokou školu. Pracuje brigádně jako servírka v restauraci a chvíli pracovala jako chůva. Něco přes půl roku bydlí s kamarádkou v Praze. Předtím bydlela v Rakovníku u rodičů a zde bude také vařit. Do pořadu se přihlásila sama, protože si to chtěla zkusit. Dlouho přemlouvala mámu, aby do toho šla, ale nakonec se toho ujala sama Ella. V karanténě začala dost vařit a myslí si, že se hodně zlepšila. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na vybavení nového bytu nebo na cestu do Španělska, kam by chtěla jet jako au-pair. Jídla do menu si vybrala, protože jsou zdravá, a zároveň moc dobrá. Jako zábavu si pro své hosty připraví malování chlorovým bělidlem na plátěné tašky. V pondělí dorazí host navíc, tak se dívejte!

Úterý: Student Jakub (16) má spoustu práce při studiu osmiletého gymnázia.

Rád by ukázal, že kvalita má přednost před kvantitou a že není potřeba se přejídat a zaplácávat si žaludek těžkými a tučnými jídly. Rád si vyzkouší práci pod velkým tlakem a rád by také zjistil, jestli je schopný uvařit tak dobře, jako když pod tlakem není. Pokud by vyhrál, tak by peníze uschoval a v budoucnu by je smysluplně investoval. Sám o sobě tvrdí, že je cílevědomý a vytrvalý. Když s něčím začne, tak to chce vždy dotáhnout do konce. Je velmi pečlivý, někdy možná až moc. Potrpí si na pořádek ve všem, co dělá. Jak se mu bude dařit, sledujte už v úterý.

Středa: Studentka Beáta (17) studuje na střední zdravotnické škole v Příbrami obor nutriční asistent.

Jaké tedy bude její menu? Odlehčené, nebo klasické české? A kdo ocení zábavu? Budou se totiž hladit a krmit telátka. Beáta doma ráda cvičí, chodí běhat a na procházky s domácím mazlíčkem. Baví ji vaření. Ráda pomáhá mamince v hospodě, chodí ven s přáteli a baví ji poslech hudby. V kuchyni jí půjde vše od ruky, když ale ostatní zjistí, že pomáhá mamince v hospodě, začne se dělat dusno. Je to na závadu, nebo ne? V životě se řídí mottem: „Chovejte se k lidem tak, jak chcete, aby se chovali oni k vám.“ Mají stejné motto v oblibě i její spolu soutěžící, nebo ne? A kdo nakonec morálně v tomto dni vyhraje? Sledujte už ve středu, jestli vzniknou nějaké hroty.

Čtvrtek: Studentka Karolína (18), které nikdo neřekne jinak než Karol, je kořením celého týdne.

Ostatní tak trochu nevědí, co si o ní mají myslet, starší generace jí možná ani nebudou rozumět. Jedno je ale jisté. Karol je zkrátka svá, umělecká duše, která ví, že život není jen plný povinností, ale že by se měl prožít na plné pecky. Karolína svůj život považuje za bohémský a spontánní. Ráda by zažila něco nového a bere to jako možnost zdokonalit se ve vaření. Pokud by vyhrála, tak by si z části peněz koupila skleník na pěstování bylinek. Jídla pro menu si vybrala, protože patří mezi její oblíbená a myslí si, že tím nikoho neurazí. Jako zábavu si pro své hosty připraví návod na pečeného tuňáka v konzervě (trvá to asi 15 minut a výsledkem je perfektně pečený tuňák). Seznamte se nejen s Karolíninou kuchyní, ale také s jejím dvorním elfem. Už ve čtvrtek. Navíc zjistíte, kdo bude nejvíc vyvedený z míry a komu dojdou slova. Zúčtování se blíží, takže je na místě vážit slova i gesta. Nebo ne?

Studentka Valentýna (18) má velkou rodinu, která pochází ze Šumavy.

Tam mají chalupu a žijí tam její prarodiče. Do pořadu se přihlásila sama, protože jejím snem je jednou vystupovat v televizi jako moderátorka televizních zpráv. Chce si vyzkoušet, jaké to je být před televizní kamerou. Ráda by sama sobě dokázala, že v ní něco je. Pokud by vyhrála, tak by peníze rozdělila mezi budoucí studia a cestu do Austrálie. Sama o sobě tvrdí, že je cílevědomá. Je velká perfekcionistka a umí naslouchat druhým. Ráda chodí s rodiči na turistické výlety do přírody a také ji moc baví lektorování preventivních programů pro děti základních škol. S rodiči hodně cestují. Mezi její koníčky patří také vaření a pečení. Zaujme její menu tolik, aby se stalo menu vítězným? Na jejím stole se rozhodně neobjeví vnitřnosti ani tučné maso. Nikdy by nesnědla ústřice nebo dršťky. Užije si Valentýna páteční vaření? A nepřepadnou ji obavy, jak to celé dopadne?

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkam

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.