Dámský týden v Prostřeno! ve znamení ohně: Bude hořet digestoř

Na severu Moravy se příští týden sejde u stolu pět žen. Bude to rozesmátá partička, nebo nás čeká lítý boj plný intrik a podrazů? „Sešly se samé individuality, nikdo, kdo by tu partu tmelil dohromady a dělal zábavu,“ myslí si učitelka ze školky Lenka. Sranda u stolu ale bude.

O zábavu se od začátku snaží snad jen živelná Kateřina, ale ve čtvrtek je z toho už celá unavená. Zajímavý životní příběh má Gabriela, která si také umí ze sebe udělat legraci. Po letech dokázala vystudovat vysokou školu a začít učit na exaktně zaměřené katedře, přestože ovdověla a má dvě děti. Je to vůbec vzdělaná parta, tři účastnice mají vysokoškolský diplom. Napětí do soutěže vnese živý oheň, bude se flambovat ovoce, zelenina i lívanečky. A plameny nejednou vyšlehnou pěkně vysoko, jednou dokonce zapálí digestoř! Ve finále nabere pořad grády a bude zajímavé sledovat, jak a zda milá Lucia, proti níž se v pátek všechno spiklo, svůj večer dokončí. Příjemná změna čeká na všechny fandy šmejdění – po všech těch panelácích se podíváme do rodinných domečků. A kdo to v Moravskoslezském kraji vyhraje?

Je to hodně vyrovnaná soutěž, Prostřeno! bude napínavé až do konce! Dívejte se od pondělí do pátku v 18 hodin na Primu.

Pondělí: První hostitelka Kateřina (37) si poradí nejen se svým menu, ale i s ohnivým úkolem týdne

„Takže moje menu stoprocentně vyhraje, podle toho jsem meníčko sestavovala, aby prostě bylo nejlepší!“ věří si první účastnice, kreativní maminka dvou sportovně talentovaných kluků, obchodní zástupkyně Kateřina. Ale i když si dá zkušená a šikovná kuchařka práci s předkrmem i zajímavým hlavním chodem a „obráceným“ dezertem, flambování dámám hlavu pěkně zamotá. Komu se podaří hned napoprvé? Soupeřky vezme do skanzenu, kde se jim bude moc líbit, a součástí zábavy nadějného prvního večera bude i malá ochutnávka. Přestože se Katka charakterizuje jako introvertka, moc jí to nevěříme, protože je tahounem zábavy, umí překvapit a je to hráčka. A také je pro ni sůl nad zlato, asi by si měla nosit s sebou vlastní slánku. Je to host, který hodně solí a koření a podle toho hodnotí ostatní.

Úterý: Vdova po hasiči Gabriela (41) si při flambování zapálí vlastní digestoř

„Gabča vypadá nervózně, třese se jí hlas, je rozklepaná, roztěkaná, je to na ní vidět,“ říká o rozjezdu druhého večera Lenka. Je to snad tušení věcí příštích? Nervozita poznamená celý večer, i když se Gabriela snaží být dobrou hostitelkou a má co vyprávět. Na stole chybí slánka, předkrm je jednou bez chuti, ale prý též překombinovaný. Výroba játrových knedlíčků do polévky se komplikuje, dámy čekají hladové u stolu a mixér stávkuje. Odpovídá nakonec polévka vynaložené námaze? Hned po druhém chodu následuje zábava, opulentní folklorní pásmo. Vypadá to, že Gabriela zmobilizovala celou obec! Holky už se těší na roštěnky se šťouchanými brambory – hovězí je měkoučké, ale nedochucené, koření je především romanticko-humorná vzpomínka z hostitelčina intimního soukromí. Z úkolu týdne má paní Gabriela strach právem. Od plamenů chytne digestoř a hasiče zastoupí odvážný kameraman. „Chvílemi jsem se smála, chvílemi jsem brečela,“ klepe se ještě hostitelka. „To byl nejdražší ananas na světě!“

Středa: Lenka (28) se po včerejším požáru řádně připravila a v kuchyni nechybí hasicí přístroj

Trpělivá učitelka z mateřské školky se nebojí experimentovat. Chystá consommé, celestýnské nudle, glazované kuřecí kousky s fazolkami a fíkový muffin. To nejsou jídla pro začátečníky nebo kuchaře bez fantazie. Ocení to ale někdo? Tak například Katka, která chce hodně vyhrát, považuje skoro každý chod za nedosolený a nedochucený, až na paštiku, kde to cítí naopak. Ale není sama… Consommé je tak trochu věda a na konci je skutečně čirý vývar, ale holky to moc nebere, spíš mají v hlavě samé nemravné myšlenky. Zábavu u stolu táhnou hlavně Kateřina a Gabriela, hostitelka má plné ruce práce a ohledně svého soukromí je dost skoupá na slovo – soupeřky z ní musejí všechno tahat. Holky při šmejdění objeví, že už byla jednou vdaná, je taková tajemná… A protože zábava – minikurz jógy s instruktorem – by mohla po hlavním chodu dopadnout špatně, cvičí se hned po polévce. Další zábavou je instruktáž domácí zmrzliny, kterou už měla Lenka předpřipravenou, a flambování cibulových kroužků, u něhož vyšlehnou opět nebezpečně vysoké plameny!

Čtvrtek: Na sebevědomé Zuzaně (30) je vidět, že jí na výsledku hodně záleží. Nebude přemíra motivace spíš na škodu?

Na předposledním večírku v hezkém hlučínském bytě, kde se soutěžícím jinak moc líbí, je atmosféra tišší; nemají si ženy u stolu už co říct? Zuzana podává lehčí menu s drůbežím masem; bude její hlavní chod s krůtím a dvěma omáčkami lepší než včerejší „glazované kousky“? Mluvit se už nechce ani Katce, je už unavená a připadá si „jako učitelka ve školce, která tahá rozumy z dětí“. „Není to nepřátelství,“ které se účastnice před soutěží obávaly, „ale lhostejnost,“ myslí si Gabriela. To by ale Zuzka, která chce vyhrát, měla rychle změnit! Podaří se jí to? Veselý je aspoň moučník – dortíčky jsou krásně nazdobené a hrají všemi barvami skoro jako hračky pro děti. Hostitelka totiž odvážně použila potravinářské barvivo, ale „jinak nic moc – jen piškot bez náplně“, hodnotí cupcake Lenka a poprvé se na tom vzácně shodnou i Gabriela a Katka, které chybí samozřejmě sůl – tentokrát v hráškové polévce. Komu půjdou nejlépe hlavolamy a komu překvapivě zamotají hlavu? Má Zuzana pravdu, když si myslí, že její večer byl ten nejlepší? Myslí si to i ostatní?

Pátek: Vyhraje Lucia (28) svůj boj s nervozitou a smůlou, která se jí lepí ve finále na paty? Trouba je v troubě!

„Z dnešního dne mám opravdu strach, jak se budou holky chovat a co budou říkat,“ obává se finále poslední hostitelka Lucia. Soupeřky se zase bojí hostitelčiny nervozity, kterou z ní cítí. Katka chce na úvod rozhýbat zábavu a přijde namaskovaná, ne jako „ta hoštická megera“. „Chtěla jsem překvapit holky i Lucku,“ říká o svém výstupu. Lucia chce připravit flambované lívanečky, její vlastní menu je stručné a záhadné, soupeřky nevědí, co si mají pod názvy jídel představit. „Je to takový vaječný večer, tady v té vesnici musí být hodně slepic,“ směje se Lenka a pokračuje: „Dělá z nás pokusné králíky, dělá všechno napoprvé.“ A to je pravda. Hostitelčinu nervozitu posílí zápas s plechovkou ananasu, také si lehce opaří nohu – a bohužel začne stávkovat trouba. Trouba je v troubě! Předkrm je nedodělaný, plněné rajčatové soudky by potřebovaly víc času, je třeba změnit pořadí jídel, modifikovat a improvizovat. Přijdou dlouhé pauzy, menu je na přeskáčku. Začne se „bramboračkou coby dup“ – snad není ze sáčku? A chudák Lucia se hodně naběhá po schodech – kuchyně je v přízemí a jídelna v prvním patře. Opozdil se i hlavní chod, proto nastoupí zábava a pantomima zlepší atmosféru. Jak zvládne zpomalený sporák flambování? Zvládne smolařka Lucia finále se ctí?

Komu dají soupeřky nakonec nejvíc bodů? Kdo si odnese krásných 50 000 korun?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.