Prostřeno! David má neuvěřitelnou vychytávku na výrobu čokoládových mističek!

Student David (19) své hosty pozve do hezkého rodinného domu v Horoměřicích a příjemně překvapí.

David, nejmladší hostitel pražského a středočeského týdne, studuje vysokou hotelovou školu. Všichni jsou zvědaví, jak si se svou soutěžní večeří poradí mladý sportovec, milovník moderního vaření a ctitel Zdeňka Pohlreicha. I když receptů svého gurua se při předkrmu zuby nehty nedrží. Caesar salát si David klidně upraví po svém, protože mu nechutnají ančovičky a taky se tak trochu obává zálivky ze syrových žloutků. Po trochu rozpačitém startu už ale hosty zaujme chřestový krém s lososovým tataráčkem, pro jistotu z lososa uzeného, jen krutony se Davidovi bohužel poněkud připálí. Hovězí líčka na červeném víně s bramborovou kaší a restovanou zeleninou uvaří už podle mistra a téměř všem Davidův hlavní chod chutná. Snad jen ta líčka vzbudí pochyby, výsledek ale přesvědčí. Jako nejkonzervativnější strávníci se jeví Petra a Rudolf, ti nebývají z novinek moc nadšeni.

Domácí čokoládové košíčky

Student hotelovky logicky nepodcení ani přípitek či servis, a přestože je i David samozřejmě trošku nervózní, zábava z předešlého večera pokračuje i ve čtvrtek. Benjamínek týdne prostě příjemně překvapí. Na zábavu si pro hosty také připraví ochutnávku, tentokrát půjde o exotické ovoce. Čím ale dámám vyrazí dech, to je dezert, „čokoládový košíček s ovocem“. Se sladkou tečkou si hostitel hodně vyhraje – jde o trik s nafukovacím balónkem a rozpuštěnou čokoládou, který jsme už v Prostřeno! také kdysi viděli. Davidovy košíčky jsou určitě lepší než ty od Táni.

Chřestová polévka

Dívejte se ve čtvrtek 22. 2. v 17.50 na Primě a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.